В Україні не збираються святкувати 9 травня - Вадим Пристайко

В Україні не збираються святкувати 9 травня - Вадим Пристайко

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко в ефірі програми «Велике інтерв'ю з Тиграном Мартиросяном» на телеканалі «Україна 24» заявив, що в Україні не збираються святкувати 9 травня і він не сприймає сам факт святкування Дня Перемоги.

«Позиція наша зараз залишається такою, якою вона є: ні, ми не збираємося святкувати 9 травня. Ми, як і весь європейський континент, через 75 років, які бажають зрозуміти, чому сталася ця трагедія, і готові один одного пробачити. Ми вважаємо, що саме в цей бік має йти святкування. Це повинно бути святкування того, що нарешті континент знаходиться протягом 75 років, якщо не брати до уваги наші шість років війни, в відносному світі», - сказав Пристайко.

Також Пристайко повідомив, що Міністерство закордонних справ не отримувало запрошення від Російської Федерації на участь Президента України Володимира Зеленського в параді 9 травня в Москві.

Крім цього, глава Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив:

«Всі, хто відвідає парад 9 травня в Москві, повинні враховувати те, що вони стають інструментом російської агресивної політики».

У 2020 році виповнюється 75 років Перемоги у Великій Вітчизняній війни, в якій народ з багатьох країн і різних національностей проявив героїчний подвиг. Ця перемога стала найбільшою подією в історії всього людства, тому святкування 9 травня ювілею стане всенародною і урочистою подією для всієї світової спільноти. Але в України в березні 2015 року було запроваджено День пам'яті і примирення, який відзначається 8 травня.

Вадим Пристайко

Як відомо, відгукнулися на запрошення і вже підтвердили свою готовність приїхати до Москви 9 травня для участі в святкових заходах, присвячених 75-річчю Перемоги, глави 17 держав. В їх числі лідери США, Франції, Німеччини, Ізраїлю, КНР, Болгарії, Сербії, Індії, Куби, Чехії, Венесуели, а також Білорусі, Вірменії та інших країн колишнього СРСР. При цьому, Прем'єр-міністру Норвегії Ерне Сульберг запрошення не надіслано. Її раніше запрошували на парад 9 травня на честь святкування 70-річчя Перемоги, але вона відмовилася.

Нагадаємо, в 2015 році святкування в Росії 70-річчя Дня Перемоги призвело до протиріч і розладу серед лідерів держав. Одні з них вирішили взяти участь в параді, а інші - категорично відмовилися. Серед тих, хто відмовилися, були: Президент США Барак Обама, Президент Польщі Броніслав Коморовський разом з Прем'єр-міністром Дональдом Туском, Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, Президент Сербії Томіслав Ніколіч, Президент Молдови Микола Тімофті, Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен. Відмовившись спочатку від участі в святкуванні, а потім прийняли запрошення канцлер Німеччини Ангела Меркель і Президент Фінляндії Саулі Нііністе. Лідер КНДР Кім Чен Иін відразу прийняв запрошення, а Президента України Петра Порошенка на святкування до Росії взагалі не запросили.

Поряд з цим, напередодні параду вибухнув справжній скандал між Президентом Чехії Мілошем Земаном і американським послом в Чехії Ендрю Шапіро, який розкритикував главу Чехії, заявивши, що його візит до Москви призведе до дискредитації позиції Заходу на Україні. У відповідь Земан заявив:

«Не можу собі уявити, щоб чеський посол у Вашингтоні радив американському президенту, куди йому їхати! Я не дозволю жодному послу втручатися в плани моїх зарубіжних візитів!».

На честь 75-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні 2020 рік указом президента оголошено в Росії «Роком пам'яті і слави». У зв'язку з цією датою засновано ювілейну медаль «75 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», цю ініціативу підтримали лідери країн, які брали участь у війні. Пам'ятні нагороди будуть направлені відповідно до надісланих від них запитів для вручення ветеранам Великої Вітчизняної війни. 

Також Банк Росії випустив в обіг пам'ятні монети номіналом 3, 10, 25 і 50 рублів серії «75-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.», виконані із золота, срібла і недорогоцінного металу.

В Україні не збираються святкувати 9 травня - Вадим Пристайко
В Україні не збираються святкувати 9 травня - Вадим Пристайко

Слід зазначити, що в 2019 році Національний банк України також ввів в обіг монету номіналом в п'ять гривень, присвячену 75-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. На ній зображено профіль бійця підпільної націоналістичної організації та українська символіка.

«Монета присвячена вшануванню героїчного подвигу українського народу у Другій світовій війні, звільнення України від нацистських окупантів восени 1944 року, пам'яті і примирення воїнів, які віддали життя за Україну», - повідомлялося на порталі Нацбанку.

В Україні не збираються святкувати 9 травня - Вадим Пристайко

У своєму Telegram-каналі нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський написав:

«В якості «воїнів-захисників» на монеті зображено двох чоловіків, один з яких - боєць в головному уборі Української повстанської армії (ОУН-УПА). Шановний Нацбанк, повідомте, будь ласка, що, коли і яким чином звільнила УПА від нацистів. Її там і поряд не стояло».

Нагадаємо, 26 березня 2019 року в Україні набув чинності закон, що зрівняв у правах всіх ветеранів Великої Вітчизняної війни, як тих, хто воював на боці Червоної армії, так і тих хто був у складі ОУН-УПА. Після прийняття закону обидві категорії ветеранів мають рівний статус борців за незалежність, а також однакові пільги.

У 2019 році в знак примирення Президент України Володимир Зеленський опублікував у своєму Facebook фотографію з двома учасниками Другої світової війни, які потискують один одному руки.

В Україні не збираються святкувати 9 травня - Вадим Пристайко

На фото зліва від Володимира Зеленського - Параска Василівна Зеленчук-Потяк, яка була зв'язною в УПА, а праворуч - капітан першого рангу морської піхоти ВМФ СРСР Іван Оникійович Залужний.


  Следите за нами в Telegram    •   29-02-2020, 11:17
  •   Gin
  •   668

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop