Плагіат та «ліві» дисертації: брата Віктора Ющенка позбавлено ступеня доктора наук


За повідомленням прес-служби Міністерства освіти і науки, атестаційна колегія міністерства позбавила ступеня доктора наук брата Віктора Ющенка – Петра Ющенко через «академічний плагіат, низький рівень дисертаційних досліджень і невідповідність паспорту наукової спеціальності». У його дисертації виявлено відсутність авторських наукових положень і науково обґрунтованих результатів у галузі Історія України, зокрема - дослідженні спадщини Київської Русі.

Також на засіданні Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, яке відбувалося 26 лютого, скасовано рішення спеціалізованих вчених рад про присудження наукових ступенів доктора та кандидата наук ще трьом здобувачам. Крім того, у зв’язку з невідповідністю Положенню про спеціалізовану вчену раду, порушеннями академічної доброчесності та низькою якістю дисертаційних досліджень, які захищались, спеціалізованим вченим радам Харківського національного медичного університету, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, а також Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, відмовлено у продовженні їхньої роботи. 

Слід відмітити, що в Україні тенденція захисту дисертаційних досліджень, які містять плагіат та пишуться для заможних здобувачів найманими людьми, є досить поширеною. В результаті кількість псевдо-вчених стрімко зростає, що впливає на якість освітньої та наукової роботи взагалі. При цьому наукові дослідження справжніх талановитих вчених, здобутки яких могли би бути корисними для країни, пиляться в архівах і є незатребуваними.
  Следите за нами в Telegram    •   27-02-2020, 10:16
  •   Alina
  •   411

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop