Арсен Аваков зайнятий питаннями температурного скринінгу і контролю. А що з його безпосередніми повноваженнями?

Арсен Аваков зайнятий питаннями температурного скринінгу і контролю

За дорученням Президента України в МВС України відбулась координаційна нарада щодо ситуації щодо контролю за коронавірусом під головуванням Секретаря РНБО Олексія Данілова. В ній прийняли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, керівництво Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби із надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я та Державної міграційної служби. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МВС на офіційній сторінці та у Facebook.

За інформацією Олексія Данілова, ситуація з коронавірусом зараз є повністю контрольованою. 

«Області звітують кожного дня о 8:00 ранку та о 16:00. Ми не очікуємо жодних несподіванок. Завтра на 10:00 усі обласні адміністрації проведуть засідання відповідних комісій з надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки. Вони мають забезпечити умови для проведення температурного скринінгу на кордоні, а також перевірити усі медичні заклади, які, у разі необхідності, зможуть прийняти інфікованих», - заявив Данілов.

Арсен Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на нараді повідомив:

«Температурний скринінг є обов’язковим для усіх громадян, які прибувають в Україну з будь-якої країну світу, як через авіасполучення, так і через усі автомобільні та залізничні пункти пропуску на кордоні України. Таких пунктів із країнами ЄС у нас 29, а загалом на кордоні 232. Сьогодні, до прикладу, такими групами було на пункті пропуску «Тиса» оглянуто близько 1000 осіб. Окрім цього, ми плануємо запровадити температурний контроль і на КПВВ на лінії розмежування із тимчасово окупованими АР Крим та окремими районами Донецької та Луганської областей».

Слід відмітити, згідно чинного законодавства та Положення про Міністерство внутрішніх справ України до повноважень міністра внутрішніх справ серед інших входять:

- забезпечення формування державної політики у сфері забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони та захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, а також надання поліцейських послуг та контролює її реалізацію поліцією;
- забезпечення нормативно-правового регулювання діяльності поліції, погодження та подання на розгляд Кабміну розроблені поліцією та Міністерством внутрішніх справ України проекти законів, актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності поліції;
- затвердження стратегічних програм діяльності та визначення пріоритетних напрямів роботи поліції, шляхів виконання покладених на неї завдань;
- забезпечення виконання міжнародних договорів України, що належать до сфер діяльності поліції;
- організація та контроль виконання у МВС Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України.

Примітно, що серед повноважень міністра не визначені: нагляд за станом здоров’я населення, проведення температурний скринінгу і запровадження температурного контролю на прикордонних пунктах. 

Виходячи зі стану злочинності, рівня забезпечення безпеки і правопорядку в країні, законодавчих ініціатив, а також рівня довіри до поліції серед населення, виконання безпосередніх обов’язків міністра внутрішніх справ навряд чи можна вважати ефективним. При цьому активна участь у справах, які не відносяться до його компетенції, є очевидною и широко розрекламованою.

Для довідки: вітчизняні та зарубіжні вчені і лікарі-інфекціоністи вважають введення скринінгу температури тіла за допомогою інфракрасних термометрів для виявлення потенційних підозрілих випадків коронавирусу є недостатньо ефективним. Після зараження у значної частині людей спочатку температура виявляється нормальною, тобто інфіковані на перетині кордону виявляються не завжди. Так, фахівці з Каліфорнійського університету США з’ясували, що в середньому більше половини інфікованих коронавірусом під час перевірки залишаються непоміченими. Температура може підвищитись через тривалий інкубаційний період хвороби, під час якого, патоген здатний передаватися від людини до людини. 


  Следите за нами в Telegram    •   26-02-2020, 15:30
  •   Gin
  •   100

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop