24 лютого в Україні святкують Масляну та Лелечини


Сьогодні, 24 лютого, українці починають проводжати зиму та зустрічати весну. З 24 лютого до 1 березня святкується Масляна - народне свято, відоме також як Колодій, Сиропуст або Сирний тиждень, Бабське свято. Це свято передує християнському Великому посту, тому дозволяє наїстися «заборонених» продуктів досхочу. Весь цей тиждень прийнято пекти млинці з різними начинками, пригощати один одного варениками, налисниками і сирними пирогами, а незаміжнім дівчатам - гадати на судженого.
 

За багаторічною традицією у перший день Масляної встановлюють символ свята – опудало. Вважається, що воно привертає до будинку радість і благополуччя. На сьомий день свята, проводжаючи Масляну, українці відзначають прощену неділю, просять вибачення у своїх рідних і друзів, а також самі прощають своїх кривдників. В цей же день проводиться урочисте спалення опудала, попіл якого розсипають над полями з надією на багатий врожай.

Крім цього, за народним повір’ям, весну нам приносять на своїх крилах птахи. З цього приводу в Україні відзначаються «пташині свята»: 24 лютого – Лелечини, 1 березня – Ластівки, а 9 березня – Сорочини. Птахи вважаються священними істотами, тому що народжуються двічі: перший раз у вигляді гладкого яйця, а другий – пухкого пташеня.
 

Вважається, що з 24 лютого лелеки повертаються з Вирію. Згідно східнослов’янської міфології Вирій є стародавньою назвою раю - теплої сторони з вічною весною і світлом.  Лелека для українців впродовж всієї історії існування є символом роду, її культ як тотемного Священного птаха існує за часів трипільської культури. Назва «лелека» походить від імені Богині весняного відродження природи, кохання та шлюбу Лелі. Вважається, що цей птах забезпечує «Небесне Просвітлення» людей і приносить їм вісті з Духовного Світу. В народі лелека є також символом праці та щастя, за повір’ям він приносить в родини дітей. В тому місті, де лелека сплете гніздо, людям буде щастити, а якщо його образити, він може і хату спалити.

 В українському фольклорі збережено багато пісенних звернень до птахів, що свідчить про сакральне значення птаха як духовної сутності, яка єднає людину з божественим світом. Першими прилітають жайворонки, а пізніше – лелеки. Ті, хто їх вперше побачить, звертаючись до птахів, говорять різні примовки і ставлять запитання. Наприклад: «Лелеко-лелеко, до осені далеко?».

Редакція ІА «ФАКТ» вітає українців з весняними святами! Бажаємо провести зиму, а з нею всі свої неприємності! Веселих всім весняних днів, щедрого столу і достатку. Нехай сонце світить по-весняному яскравіше, пройдуть біди, а в серці назавжди оселиться щастя і добро!  Следите за нами в Telegram    •   24-02-2020, 11:32
  •   Alina
  •   248

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop