21 лютого - Міжнародний день рідної мови


Сьогодні, 21 лютого, в світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Як зазначив у 2003 році Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуура, кожна мова - це найважливіший інструмент комунікації, сприйняття світу, людських міркувань і неповторне вираження людської творчості у всьому його різноманітті. Тому так важливо приділяти максимум уваги рідної мови.

В даний час люди часто не замислюються над важливістю вивчення своєї мови. Недостатньо часу приділяється до того ж вивчення іноземних мов в загальноосвітніх школах. Заглядаючи в свій рідний холодильник, ми навіть не усвідомлюємо, що такі найвідоміші страви, як суші, піца, стали доступні нам саме завдяки вивченню мов і культур інших народів. І якби іспанці колись не відкрили Америку, а англійці не вирішили її відвоювати, несучи свою мову на континент «нового світу», невідомо, коли людство відкрило б для себе Інтернет!

Найважливіші події і досягнення в історії людства багато в чому пов'язані з вивченням мов і симбіозом різних культур. Не останню роль в цьому процесі грав письмовий переклад літературної творчості народів світу. Рідна мова - це без перебільшення фундамент життєдіяльності будь-якого народу: найважливіший інструмент накопичення духовної та матеріальної спадщини. Тому всі кроки з розвитку мовної основи служать не тільки сприянню багатомовної освіти, а й зміцнюють взаєморозуміння між різними народами світу.

Ще раз зі святом, дорогі українці! Давайте шанувати і оберігати рідну для нас українську мову!


  Следите за нами в Telegram    •   21-02-2020, 17:09
  •   Gin
  •   253

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop