Ненависть та мракобісся: світові медіа про «зустріч» евакуйованих у Санжарах

Ненависть та мракобісся: світові медіа про «зустріч» евакуйованих у Санжарах

Учорашня «зустріч» евакуйованих з Китаю у Санжарах набула неабиякого розголосу не лише в українських медіа та соцмережах. Вона увійшла у топ новин світових ЗМІ.

The New York Times, Time, The Associated Press, The Gardian, Detsche Welle, Spiegel – усі ці авторитетні медіа написали про хаос та насилля, яким супроводжувалося перевезення українців з Уханя до місця обсервації.

Каміння, як летіло в евакуйованих людей, сутички з поліцією, палаючі шини – таку картинку України для світової громадськості змальовує видання «The New York Times».

«Демонстранти, деякі з яких, здавалося, були у нетверезому стані, блокували дорогу, палили шини і вступали у сутички з омонівцями, які намагалися розчистити шлях автобусу. Один з протестуючих намагався протаранити поліцейську лінію власним автомобілем», - пише відоме американське видання.

Воно також цитує міністра Авакова, який назвав «зустріч» евакуйованих найбільшим розчаруванням свого життя, і згадує слова слова президента Зеленського, який заявив, що протести показали «не найкращу сторону нашого характеру».

Ненависть та мракобісся: світові медіа про «зустріч» евакуйованих у Санжарах

«Серед евакуйованих були люди з Білорусі, Казахстану, Аргентини, Еквадору, Коста-Ріки, Домініканської Республіки, Панами та інших країн. – пише видання «Time». – У своїй заяві міністерство закордонних справ Аргентини подякувало Україні за її «щедрість», а Китаю за співпрацю».

Лапки, у які взято слова «щедрість», не випадкові.

«Десятки протестувальників в українському місті напали на автобуси, що перевозили евакуйованих людей із ураженого коронавірусом Китаю», - повідомляє ВВС і доповнює новину низкою красномовних фото, на яких протестувальники жбурляють каміння та палять шини.

Ненависть та мракобісся: світові медіа про «зустріч» евакуйованих у Санжарах

«Коронавірус: В Україні спалахують заворушення, коли евакуйованих з Китаї привозять на карантин» - під таким заголовком про «зустріч» у Нових Санжарах виходить матеріал «Deutsche Welle».

Німецьке видання змальовує картину варварства, з яким довелося стикнутися українцям, доставленим з Китаю:

"У сьогоднішньому протистоянні мешканці зіткнулися з владою, палили шини, намагалися перекрити міст і кидали каміння в автобуси. Два вікна були розбиті, коли евакуйовані знаходились всередині. Мітингувальники кричали «ганьба» сотні шоломів поліції, яка була розгорнута для підтримки порядку".

Ненависть та мракобісся: світові медіа про «зустріч» евакуйованих у Санжарах

"Сотні людей протестували проти повернення співгромадян з Китаю через страх перед перед коронавірусом. Вони були озброєні залізними прутами. Летіло каміння. Щоб заспокоїти їх, відправили кілька сотень поліцейських. Місцеві жителі заблокували під'їзну дорогу до карантинної станції ", - пише Spiegel.

"Богом забуте містечко з населенням у 8 тисяч чоловік у центральній Україні перетворилося на гарячу точку 20 лютого, коли демонстранти зіткнулися з поліцією і перекрили дороги, щоб не дозволити евакуйованим із Китаю прибути в місцевий медичний центр для двотижневого карантину", - описує події в Нових Санжарах Forbes.

Британський Express публікує статтю під назвою "Коронавірус-хаос: демонстранти і поліцейські поранені під час насильницьких зіткнень і на тлі вірусних страхів". Видання розповідає про сутички через приїзд здорових українців на карантин і нагадує про недавню епідемії кору в Україні на тлі небажання деяких громадян вакцинувати себе і своїх дітей.

Ненависть та мракобісся: світові медіа про «зустріч» евакуйованих у Санжарах

Світові ЗМІ задаються питанням, як  таке середньовічне варварство стало можливим у цивілізованій країні. Вони намагаються знайти хоч якесь пояснення діям протестувальників. Пишуть про слабку медицину і тотальну недовіру українців до влади. Вказують на політичні маніпуляції, спрямовані на розкол країни.

Видання Forbes цитує заяву нинішнього нардепа від партії Порошенка Синютки, яке запустило хвилю паніки на Галичині:

"Колишній губернатор Львівської області Олег Синютка в Facebook висловловив припущення, що уряд вирішив відправити евакуйованих з Китаю в його регіон в якості «помсти за патріотизм».

Не обійшли увагою "зустріч" евакуйованих і китайські ЗМІ.

"В Україні спалахнуло насильство, коли протестувальники спробували заблокувати евакуйованих з епіцентру коронавируса в Китаї", - пише South China Morning Post.

Фото боїв під Полтавою, коментарі очевидців та деяких політиків зганьбили Україну перед світовою громадськістю, адже у жодній з країн, що брали участь в евакуації громадян, такої агресії не спостерігалося. Скоріше навпаки, людей зустрічали тепло й гостинно та розміщували  у звичайних   готелях під нагляд медперсоналу.

Недарма в українських соцмережах вже шириться жарт про те, що після евакуації до України з Ухані там вирішили організувати евакуацію українців назад до Китаю.  Следите за нами в Telegram    •   21-02-2020, 16:55
  •   Gin
  •   353

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop