19 лютого - день Державного герба України

19 лютого - день Державного герба України
Тризуб - це дуже давній священний символ, і його зазвичай застосовували в давнину в Індії, Месопотамії та Європі. Тригранний спис - символ Посейдона, давньогрецького бога моря. Але він також відомий як зброя Шиви - одне з трьох головних божеств індуїзму.

Офіційно затверджений як державний герб України 19 лютого 1992 року, тризуб протягом століть тісно пов'язаний з історією України.

Перші символи тризуба, знайдені археологами на території сучасної України, були використані трипільською культурою неоліту в період від 5000 до 3000 років до н.е.

У Х столітті князь Володимир Великий Київської Русі викарбував символ тризуба на золотих та срібних монетах, а також на цеглі та прикрасах. 

«Тоді це не було геральдичним знаком, але, безумовно, було емблематичним знаком, який асоціювався з родиною князя», - каже Андрій Гречило, один з дизайнерів сучасної української національної емблеми.

Найпопулярніша версія говорить про те, що тривимірний спис може символізувати тривимірний світ, тоді як інші теорії стверджують, що це символ сокола, який пізніше трактувався як символ християнської трійці Бога-Отця, Сина та Святого Духу.

Сучасна емблема прямо звертається до історичної спадковості України та держави Київська Русь, вважає Гречило.

Незважаючи на те, що тризуб сьогодні має широке прийняття серед українців, його прийняття парламентом разом з флагом України виявилося важким.

Комуністичні депутати були більшістю в парламенті України на початку 1990-х, і вони неохоче сприймали тризуб як державну символіку. Кравчук як президент погрожував звільненням парламенту під час політичних баталій за прийняття тризубу, але врешті-решт за нього проголосували 231 депутат парламенту з 450.

Потім він казав:

«Усі мої завдання, спочатку як спікера Верховної Ради, потім як президента України, полягали в тому, щоб намагатися знаходити компроміси та переконувати людей [затвердити державний герб]. Це було непросто, але, схоже, мені це вдалося», - говорить Кравчук.

«Необхідно поважати національну символіку. На жаль, нині ми бачимо, що деякі регіони та деякі політичні партії не виявляють великої поваги до українського прапора та тризубу, але я вважаю, що це тимчасово».

Також перший президент України казав, що вірить в те, що нові покоління поважатимуть цю символіку.  Следите за нами в Telegram    •   19-02-2020, 15:50
  •   Gin
  •   241

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop