«Слуга народу» Богуцька за пенсії тільки «правильним» пенсіонерам Донбасу

Єлизавета Богуцька

Народний депутат від партії "Слуга народа" Єлізавета Богуцька сьогодні, 5 лютого, попала в інформаційний скандал, коли заявила, що є противницею законопроекту про пенсії для жителів ОРДЛО, оскільки невідомо, наскільки у них "правильні" політичні погляди.

В межах онлайн-трансляції "112 каналу" Єлізавета Богуцька сказала:

"Я категорично проти цього закону. Я переселенка, у нас величезна кількість переселенців, які практично нічого не отримали від держави. Нічого! А ми зараз будемо виплачувати пенсії пенсіонерам, які залишилися на окупованих територіях. Хто буде визначати, які погляди у тих пенсіонерів? Підтримують вони Росію чи ні? Ми їм будемо виплачувати? Ми зараз плюємо на всіх переселенців, які зараз нуждаються в житлі, у виплатах тут, і нічого не отримують", - заявила нардеп. 

Ця заява швидко знайшла відгук не тільки серед користувачів Мережі, а й самих народних депутатів.

Так, нардеп від "Опозиційної платформи" Олег Волошин назвав свою колегу по парламенту фашисткою.

"І цю фашистку в Раду привів Зеленський, якого багато хто з наших однодумців підтримали у другому турі виборів. Ця влада не заслуговує ні поваги, ні доброго слова. А законопроект Королевської "слуги" при активній підтримці «ЄС» (з трибуни виступав В'ятрович) і «Голосу» провалили,"- написав Волошин у своєму "Фейсбук".

Скрін з Facebook

Народний депутат Ігор Мосійчук не менш жваво відреагував на слова Богуцької в своєму Telegram:

"А взагалі то це просто дно дна! Пропозиція здійснювати соціальне забезпечення виходячи з політичних поглядів пенсіонера тягне на кримінальне провадження та позбавлення мандата...", - написав він.

Скрін з Телеграму

Відзначимо, що проектом закону №2083-д про виплату пенсій жителям окупованих територій Донецької і Луганської областей передбачалося спрощення доказової процедури на право отримання пенсії для осіб, які залишили або покинули свої місця проживання в зв'язку з тимчасовою окупацією, збройним конфліктом, проявом насильства, порушеннями прав людини і т.д.

Сьогодні Верховна Рада відправила документ на допрацювання. За це рішення в першому читанні проголосувало 314 депутатів, за його прийняття - 184 депутата.

Одна з ініціаторів законопроекту Наталія Королевська також дала коментар з цього приводу. На її думку, діалог з жителями окупованого Донбасу повинен будуватися, перш за все, на забезпеченні соціального захисту. Також вона заявила про те, що сьогодні парламентарії показали своє справжнє обличчя.

"Вони просто зрадили всіх громадян сходу України. Ми, звичайно, не здамося. І ще раз підготуємо цей законопроект", - сказала вона.

Промова Богуцької викликала справжню бурю в Мережі. Користувачі не соромлячись у виразах висловили протест такої поведінки народного депутата.

Скрін
Скрін з Facebook

Раніше, 2 січня 2020 року, віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявляв про те, що на сьогодні можливостей надання пенсій жителям окупованих територій немає.

"Для ЄС виплата пенсій на окупованій території - це правозахисне питання, це дуже важливий нюанс ... Зараз, в нинішній реальності, таких можливостей немає", - казав Кулеба.

Також віце-прем'єр підкреслював, що зараз механізм виплати пенсій жителям ОРДЛО передбачає виїзд на підконтрольну Україні територію. Вирішити цю проблему, за словами Кулеби, можна тільки шляхом деокупації. На думку чиновника, тільки після повернення ОРДЛО під контроль України там почне працювати Пенсійний фонд і платіжні системи.
  Следите за нами в Telegram    •   5-02-2020, 17:35
  •   Gin
  •   244

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop