Як епідемія коронавірусу в Китаї може вплинути на економіку України?

Як епідемія коронавірусу в Китаї може вплинути на українську економіку?

Глобальна економіка в нинішньому її вигляді сильно залежить від «ефекту метелика», коли помах крила комахи на одному континенті може викликати землетрус на іншому. Якщо перефразувати, то погіршення ситуації з коронавірусом в китайському місті Ухань може почати світову глобальну фінансову кризу. І Україна в данному випадку теж не залишиться в стороні.

Однак іншої думки дотримується міністр економіки України Тимофій Милованов, вважаючи що китайський коронавірус мінімально вплине на економіку України, посилаючись на незначні обсяги зовнішнього туризму в країні. Так, Милованов заявив, що зовнішній туризм України «становить всього 2% ВВП». При цьому політик зазначив, що перевізники і туроператори, які працюють з Китаєм, понесуть деякі витрати через евакуацію людей, проте в цілому вплив буде мінімальним.

Милованов також розповів, що Міністерство економіки не прогнозує негативного впливу від спалаху хвороби на товарообіг. Політик повідомив, що «користуючись можливістю» Україна зняла кілька бар'єрів для торгівлі та експорту з Китаєм. Проте він уточнив, що дане рішення не пов'язане з коронавірусом.

Але цілковито іншої думки дотримуються експерти, які вважають, що вірус в Китаї вже вплинув на світові фінансові ринки, і якщо ситуація почне розвиватися за негативним сценарієм, падіння індексу ринків і падіння індексу зростання Китаю може вплинути і на Україну. Таку думку висловив політичний і економічний експерт Тарас Загородній.

За його словами, якщо ситуація буде ускладнюватися, то інвестори швидше за все підуть з  українського ринку, який знаходиться на стадії розвитку, в більш "тихі гавані".

«Для нас така ситуація одночасно може обернутися поганими і добрими наслідками. Тому що, з одного боку, якщо відбудеться падіння сировинних ринків, то це вдарить по експорту. Але з іншого боку, це також позначиться і на спекулянтах всередині країни, які завдяки «розумній» політиці Нацбанку масово зайшли в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). В цьому випадку вони почнуть так само масово тікати, а це вплине на курс гривні по відношенню до долара».

Тож бо Україна не зможе залишитися осторонь від глобальних проблем, вважає експерт.

Як епідемія коронавірусу в Китаї може вплинути на економіку України?

Слід додати також, що для України має значення не тільки обсяги зовнішнього туризму, як зазначив Милованов. Напевно він забув згадати, що за підсумком 2019 року Китай для України став лідером торгових відносин - показник всього українського експорту за січень-листопад склав 7,2%, а це приблизно $3,29 млрд, розповідає інший економічний експерт Максим Орищак. 

Потенційно для України першою кризою може стати ситуація на митниці - буде обмежена видача товару, який надходить в країну. Відповідно, імпорт з Китаю скоротиться, а далі все буде залежати від ситуації в Піднебесній. Це означає, - не дивлячись на стабільність української гривні, ціни на китайські товари можуть продемонструвати зростання, і причиною для цього може стати дефіцит припливу тих же гаджетів, побутової техніки і т.д.

Другою кризою, яка може вибухнути на весь світ і негативно відбитися на економіці Украіни, за словами експерта, стане скорочення внутрішнього споживання в Китаї, що знизить ціни на енергоресурси, метали (не дорогоцінні), зернову культуру і т.д. А слід відзначити, що Україна добре заробляє в першу чергу на експорті сировини, зокрема, це залізна руда та зерно.

Але не будемо забувати, що така ситуація можлива в тому випадку, якщо епідемія вирветься з-під контролю Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВОЗ), перейде в формат пандемії та почне широко розповсюджуватися світом.   Следите за нами в Telegram    •   30-01-2020, 15:25
  •   Gin
  •   266

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop