В Україні відбулося дивовижне перетворення корупції на «премію»

Після того як стало відомо, що члени нового Кабміну і керівництво Верховної Ради при дефіциті бюджету виписали собі захмарні зарплати та премії, це стало мало не головною темою для обговорення в українському суспільстві. Користувачі соцмереж між тим звернули увагу на те, що нові чиновники не сильно переживають про моральний бік цих дій.

Зеленський та Гончарук

Так, за думкою міністра Кабінету Міністрів Дмитра Дубілета, члени Уряду, які кожен день ухвалюють важливі для країни рішення з бюджетами на сотні мільйонів, повинні мати гідні заробітні плати для уникнення корупційних спокус.

«Ми зараз живемо в досить унікальній ситуації — нові міністри не є корупціонерами. І це те, з чим навіть погоджується опозиція та опозиційні ЗМІ. Тобто це дійсно ті люди, які працюють за одну зарплату, або у деяких випадках живуть на свої збереження», - підкреслив Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

Дубілет

Чемпіоном за доходами серед членів уряду став глава МЗС Вадим Пристайко, який призначив себе в грудні зарплату приблизно в 10 тисяч доларів разом з премією, матеріальною допомогою і грошима "на оздоровлення". Трохи - на 200-300 доларів - відстали від головного дипломата міністр юстиції Денис Малюська, міністр економіки Тимофій Милованов і міністр соцполітики Юлія Соколовська, яка зобов'язана боротися з бідністю. Зі своєю бідністю міністр соцполітики вирішила боротися в першу чергу...

Напередодні, 14 січня, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков змушений був вимагати пояснень від українського уряду:

«Всі бачили інформацію про преміювання окремих керівників різних установ і відомств. Я думаю, що мені як голові Ради і вам як народним депутатам дуже цікаво почути інформацію про ці надбавки, премії. Тому є пропозиція під час години запитань до уряду заслухати після міністра закордонних справ позицію міністрів і, можливо, прем'єра про премії, які були нараховані міністрам в Кабінеті міністрів», - заявив він на засіданні парламенту.

Планується, що на засіданні 17 січня під час розгляду цього питання буде присутній и президент країни Володимир Зеленський, який начебто обурений інформацією про зарплати та премії чиновників та зажадав від прем'єра Гончарука пояснень.

Однак з огляду на те, що не менші апетити при нарахуванні собі коханим «заслужених» винагород проявили і парламентарії, складно уявити, що це призведе до чогось, окрім інформаційного шуму.

Користувачі соцмереж справедливо зауважують, що подібний підхід практикується не тільки в Кабміні і Раді, але і в держкомпаніях.

Український економіст Олексій Кущ переконаний, що керівники «Нафтогазу» своєю зухвалою позицією і необгрунтованими преміями завдають нищівного удару по іміджу нової влади.

«На словах можна «любити» народ, а на ділі виходить більш приземлений процес... Дві цифри: 2 млрд грн на розвиток підприємництва в масштабах всієї країни і 700 млн грн «на розвиток» кількох людей в Нафтогазі», - написав він на своїй сторінці в соцмережі.

Крім того, економіст роз'яснює, що премії менеджерам держкомпаній тільки номінально виплачуються за рішенням наглядової ради.

«Для їх «монетизації» необхідно, щоб сума виплат була затверджена в фінансовому плані на 2020 рік. Ким? Урядом. А уряд призначається парламентом. А парламент «призначений» президентом. А президента вибрав хто?»- підкреслює Кущ.

Громадський діяч, голова Житлового союзу України Олександр Скубченко обурений тим, що, показавши за минулі місяці свою повну некомпетентність, неспроможність і патологічну жадібність, чиновники Кабміну проте вважають в порядку речей нагородити себе за працю.

«Грантоїди, які показали свою повну неспроможність, печерну некомпетентність і професійну непридатність, встановили собі при цьому зарплати вульгарно непристойні. Ніяких досягнень, провалено все, але гроші - дай і дуже багато. Але давайте пам'ятати, хто їх всіх привів в міністерські та інші високі крісла. Саме президент Зеленський проводив з ними співбесіди, називав технократами і величезними професіоналами, вніс їх кандидатури до парламенту. І саме ця монобільшість «слуг народу» за них проголосувала».

З ним солідарний український журналіст В'ячеслав Чечіло, який на своїй сторінці в Facebook пояснив, чому «нові чесні» чиновники виписують собі захмарні зарплати і премії.

«Вони не живуть в загальноприйнятних моральних імперативах. Я скажу більше. Вони взагалі своїх співвітчизників зневажають. Сергій Лещенко щиро переконаний, що він нічого не роблячи і подорожуючи світом, заслуговує  з держбюджету - з наших з вами відрахувань - щомісяця отримувати по 588 тисяч гривень. Він все це заслужив, адже він особливий. Це ж саме заслужили Найєм, Заліщук, Шабунін, Милованов, Малюська, Соколовська та ще десятки персонажів з цієї нової раси», - написав він в Facebook.

За інформацією Telegram-канал «Резидент», Президент України зажадав від прем'єр-міністра Гончарука «ліквідувати подразник в суспільстві і перестати малювати 1000% премії, а інакше підуть оргвисновки».

Скрін з Telegram

Але, як показав наступний скандал, далеко не факт, що Гончарук прислухається до слів президента, оскільки не надто високої думки щодо його компетентності. Зокрема, в злитому в Мережу аудіозапису людина, голос якої дуже схожий на голос Гончарука, вважає, що «у Зеленського є дуже примітивне розуміння економічних процесів». При цьому український прем'єр заявив, що вважає і себе «повним профаном в економіці», так як за освітою він юрист. Така дивна логіка...

Гончарук

Депутати партії «Слуга народу» Олександр Дубінський і Максим Бужанський також висловили свою думку на цю історію. Дубінський написав у Facebook, що «пустота в голові як раз у Гончарука», Бужанський зіронізував:

«Вони виписали собі мільйонні премії, плануючи дірку в бюджеті в сто мільярдів», - написав він, маючи на увазі бесіду Гончарука з його співрозмовниками щодо можливої дірки в бюджеті в сто мільярдів.

Підводячи загальний підсумок, можна позначити головну тезу: нові політики і чиновники ери Зеленського всупереч наївним очікуванням українського суспільства принесли революційні зміни аж ніяк не в методи поповнення державної скарбниці, а лише новаційні підходи до її освоєння. І чим вони дійсно відрізняються від старої еліти України, так це відсутністю будь-яких стримуючих умовностей, бо раніше ситуація з самовільним нарахуванням собі виплат називалася крадіжкою і корупцією, а зараз вони це називають зарплатою і премією. 

Наостанок нагадаємо, що в програмі президента Зеленського є теза: «Головна моя мета - це заможний українець». Зараз Україна виразно побачила цих «заможних українців». Тепер, напевно, вже можна зробити висновок, що епоха бідності в Україні закінчилася?..
  Следите за нами в Telegram    •   16-01-2020, 12:45
  •   Gin
  •   1 777

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop