Новий візит Путіна до Криму - чергова нота протесту від України

візит Путіна до Криму

У четвер, 9 січня, Президент Російської Федерації Володимир Путін відвідав півострів Крим з метою спостереження за ходом спільних навчань Чорноморського і Північного флотів. З ракетного крейсера «Маршал Устінов» президент РФ стежив за військовими навчаннями, зокрема, за запусками нових гіперзвукових ракет «Кинджал» і крилатих ракет «Калібр», які можуть нести ядерні заряди. Після цього, Путін провів нараду щодо розвитку Військово-морського флоту в місті Севастополі, в ході якого він заявив про те, що Росії необхідно зберегти і зміцнити статус однієї з лідируючих морських держав в ХХI століття. Також він заявив, що незабаром частка сучасних моделей озброєння флоту повинна досягти 70%.

В цей же день, Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту протесту в зв'язку з візитом Володимира Путіна до Криму. Про це повідомила прес-секретар МЗС Катерина Зеленко на своїй сторінці в Twitter.

«У зв'язку з черговим неузгодженим з Україною візитом Путіна на територію тимчасово окупованої Автономної Руспубліки Крим з метою спостереження за незаконними навчаннями Чорноморського і Північного флотів РФ російській стороні передано ноту протесту. Вкотре наголошуємо на неприпустимості неузгоджених з українською стороною відвідувань російськими посадовими особами території України в її міжнародно визнаних кордонах. Це - грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, всупереч загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права», - написала Зеленко.

Також вона звернулась і до міжнародної спільноти:

«Ми звертаємо увагу міжнародної спільноти на це грубе порушення суверенної території та кордонів України, визнане міжнародним правом. Ми наполегливо протестуємо проти візиту Путіна до окупованого Криму, де він спостерігав за незаконними військовими навчаннями Північного та Чорноморського флотів РФ. Нота протесту була передана російській стороні».

Слід зазначити, що це не перший випадок, коли Україна висловлює невдоволення через візит Путіна на півострів. Так, в серпні 2019 року МЗС України висловло протест через те, що Путін відвідав міжнародне байк-шоу «Тінь Вавилона», яке було організоване мотоклубом «Нічні вовки». Тоді Путін приїхав за кермом мотоцикла «Урал». В колясці поряд із президентом РФ сидів підконтрольний Кремлю голова Автономної Республіки Крим Сергій Аксьонов, а на пасажирському місці сидів тимчасово виконуючий обов'язки російського губернатора анексованого Севастополя Михайло Развожаев. Багато політологів зазначили, що цим жестом Володимир Путін давав зрозуміти, що обидва керівники повністю залежать від його волі: вони будуть знаходитись тільки там, куди він їх «відвезе». Вочевидь, обох керівників можна було посадити на мотоцикли, але Путіну потрібно було показати, хто «кермує». 

візит Путіна до Криму
Крім цього, 23 грудня 2019 року Міністерство закордонних справ України також висловило протест Росії в зв'язку з неузгодженим візитом Президента РФ Володимира Путіна до Криму та відкриттям руху по залізничній частині «Кримського моста» через Керченську протоку. В МЗС зазначили, що російська сторона побудувала міст без згоди України і з грубим порушенням норм міжнародного права, в тому числі Конвенції ООН з морського права. Тоді Путін особисто відкрив залізничний рух по Кримському мосту, проїхавши на поїзді з Керчі в Тамань. Першу частину шляху голова РФ проїхав у кабіні машиніста, після чого перемістився в салон поїзда, де разом з робітниками, а також міністром транспорту і главою компанії «Стройгазмонтаж» випив чаю з склянок з підстаканниками. Рух легкових автомобілів і автобусів по «Кримському мосту» відкрили 16 травня 2018 року, для вантажівок - 1 жовтня. Нагадаємо, що міст має безліч проблем, пов'язаних з незаконним будівництвом. Так, наприклад, старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар заявляв, що Керченський міст довго не простоїть, адже в тому місці, де він зведений, дно не підходить для будівництва такого об'єкта.

візит Путіна до Криму
Для довідки: 

Нота - офіційне дипломатичне звернення уряду однієї держави до уряду іншої країни. Вона може стосуватися важливих, принципових питань, так само як і рутинних. Містить різного роду інформацію, прохання, може висловлювати невдоволення або знову привернути увагу до питання.  Следите за нами в Telegram    •   10-01-2020, 13:06
  •   Alina
  •   60

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop