Як злі духи приходять на Різдво у різних країнах

Паралельні світи різдвяного свята - хто і як полює на людей в святкову ніч.

Як злі духи приходять на Різдво у різних країнах

Всі вже звикли, що Різдво в християнстві - це світле душевне свято з подарунками, купою страв на столі і гостями, і мало хто чекає, що на таке камерне, тихе і милостиве свято можуть завітати демонічне божество, злий дух або чорти. А даремно! Причому подібні істоти часто приходять не тільки до неслухняних дітей або до грішників, а й навіть до відмінників. Що поробиш, якщо живеш в країні з такими дивними звичаями?

Крампус
Крампус

У старій добрій Європі разом зі святим Клаусом по домівках в Різдво ходить його злісний антипод - Крампус. Цей персонаж прийшов з дохристиянського фольклору і у свій час був заборонений, але в кінці XX століття знову з'явився. У нього демонічні роги, довга чорна шерсть патлами, копита, а з рота показується гостре зміїне жало. Він оповитий ланцюгами і гримить дзвіночками, наче прокажений. Батьків слухняних діток він обдаровує різками, які цілий рік стоять на видному місці і нагадують чаду про послух, а неслухняних дітей Крампус карає. Якщо гріхи невеликі, він кладе замість подарунків під подушку дітям шматки чорного вугілля, а самих хуліганських забирає з собою, запихаючи в страшний, смердючий мішок - вони призначаються для його святкової вечері.

Бефана
Бефана

В Італії до дітвори приходить в гості стара відьма Бефана. Вона одягнена в чорне плаття, на голові носить гострий ковпак і в святвечір літає на мітлі. У будинку італійців проникає через димар. Хорошим дітям залишає подарунки, неслухняним в панчохи підкладає вуглинки, натякаючи на те, що поганих людей після смерті чекає пекло. А якщо господар будинку був протягом року доброчесним, то навіть підмете за собою сажу, яка насипалася з димоходу.

Ганс Трапп 
Ганс Трапп

Ганс Трапп - моторошний персонаж з Німеччини, який і справді міг жити кілька століть назад. За переказами, Трапп був розбещеним багатієм, жадібним до золота і маленьких дітей. Його гріхи були такі великі, що одного разу його відлучили від церкви і прогнали в ліс.

Але маніяк не заспокоївся. Щоб вижити, він став ловити дітей, які заблукали в лісі, та поїдати їх. Для полювання Трапп вбирався солом'яним опудалом. Господь довго терпів безбожника, але одного разу почув молитву спійманого хлопчика і вразив Траппа блискавкою. З тих пір маніяк знаходиться в пеклі, лише раз на рік його випускають погуляти по білому світу - лякати неслухняних діточок. Дізнатися Ганса Траппа легко - він бородатий, одягнений в мішкуватий, грубий одяг, гримить ланцюгами і весь час реве як ведмідь.

Душі предків і відьми
Душі предків у слав'ян

Якщо ви думаєте, що все демони на Різдво відлітають до Європи, залишаючи сніги України невинно чистими, ви неправі. На території Русі здавна вірили, що в Святки на землю приходить всяка нечисть.

На Україні і в Закарпатті вважали, що в цей час на землю з могил виходять духи предків. Вони заповнюють небо і жадібно злітаються до вікон хат - шукають тепло і їжу. Для того щоб їх "зігріти", селяни палять на дворах великі багаття, а в будинок вносять дідух - сніп із соломи, прикрашений колосками з зерном. В ньому туляться не тільки душі предків, а й різна нечисть, наприклад, духи, які відповідають за врожай.

А ще на Україні вірили, що перед Різдвом по селах ходять відьми - псують худобу. Тому худобу в цей час захищають різними способами: обкурюють її ялівцем, стукають в залізо, насипають на поріг макове зерно, а на Волині раніше худобу заводили в хату і пригощали хлібом прямо зі столу, вірячи, що це захистить кіз і корів від псування.


  Следите за нами в Telegram    •   7-01-2020, 10:32
  •   Gin
  •   331

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop