Через який час можна сідати за кермо після новорічних гулянок?

Існує поширений міф про те, що водити машину можна мало не відразу після випитого келиха вина. Але ж, як ми знаємо, там де є один келих, можуть з'явитися ще декілька, і такий легковажний підхід автомобілістів часто доводить до позбавлення прав, а іноді і до в'язниці. Як цього уникнути?

Через який час можна сідати за кермо після новорічних гулянок?

Реальність така, що з моменту застілля в ротовій порожнині скупчується величезна кількість бактерій, що потрапили як разом з їжею, так і природним чином. Тому не треба думати, що аптечні препарати проти похмілля дивовижним чином врятують вас від "перегару". Щоб вони почали діяти, потрібно виконати цілий ряд процедур. По-перше, обов'язково прополоскати рот і горло спеціальним антибактеріальним засобом, який продається в будь-якій аптеці. По-друге, потрібно випити меленою кави. Саме цей напій дозволяє нейтралізувати більшу частину "спиртового" аромату, але для того, щоб все пройшло як треба, потрібно дотримуватися деяких правил.

Каву обов'язково потрібно пити без молока, вершків і цукру. Ці продукти лише підсилюють запах етилового спирту, який міститься в міцних алкогольних напоях. Перед тим, як проковтнути кави, потрібно потримати напій у роті. Так "антиалкогольний" ефект буде ще сильніше. І тільки через годину-півтора можна розгортати протипохмільні ліки.

А коли ж сідати за кермо?
Час виведення алкоголю, як правило, розраховується залежно від ваги людини, міцності напою і кількості випитого. Цілком невинна доза для дорослої людини з вагою 75-80 кілограмів - 100 грамів звичайної магазинної горілки міцністю 40 градусів. Така кількість алкоголю буде виводитися з крові приблизно шість годин. А ось та ж доза коньяку для тієї ж людини буде виводитися з організму приблизно 7,5-8 годин. Крім цього, важливу роль також відіграє швидкість обміну речовин в організмі людини. Нерідкі випадки, коли у людини з меншою вагою алкоголь абсорбується та виводиться з організму швидше, ніж у більш повної людини.


На вміст алкоголю в крові впливає безліч факторів. Наприклад, гаряча їжа і поступовий прийом алкоголю (в кілька підходів, наприклад) будуть сприяти швидкому виведенню спирту з організму. Ситуація буде краще, якщо спиртова терапія проводилася на свіжому повітрі. Приплив кисню в м'язи, тканини і слизову прискорить виведення алкоголю природним шляхом.

Воно саме!
Однак навіть непитущі люди можуть стати жертвою підступного спирту. Цей продукт, за який любителі випити під час новорічних свят платять іноді немалі гроші, в організмі деяких непитущих виробляється самостійно. Називається такий процес по-науковому - "вироблення ендогенного алкоголю".

Природний "фон" ендогенного алкоголю може доходити до 0,2-0,3 проміле, що буде рівноцінно парі чарок звичайної горілки. При цьому координація людини не буде порушена, а сам він буде демонструвати звичайні розумові здібності. Правда, довести це інспектору може й не вийти. Прилади не обдуриш, і якщо "продування" водієві здасться несправедливим, то медичний огляд все одно покаже наявність алкоголю в крові. Тому в цьому випадку буде правильним мати з собою в автівці відповідні медичні документи.

А ось народна гра під назвою "перепив", зажадає набагато більше часу для відновлення, ніж здається на перший погляд. 300 грамів горілки з організму людини вагою 75-80 кілограмів будуть виводитися не менше 20 годин. І це за умови, що відновлення буде проходити і на відкритому повітрі, і з залученням допоміжних засобів - ягідного чаю, меду та інших народних засобів лікування після хорошої п'янки. Для виведення з організму коньяку цей термін ще більше - майже добу (або, якщо бути точним, 22 години).

Вцілому медики відзначають, що нормальний термін для відновлення організму після застілля - 24 години. За цей час організм встигає переробити алкоголь і вивести його з організму. Але втім пам'ятайте, що жоден прилад не зможе визначити вміст спирту в крові, якщо його там просто не буде. Чудових свят, українці!  Следите за нами в Telegram    •   3-01-2020, 12:32
  •   Gin
  •   247

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop