США зупинили допомогу Україні через 1,5 години після розмови Трампа з Зеленським

США зупинили допомогу Україні через 1,5 години після розмови Трампа з Зеленським

Найбільша в світі новинна організація BBC повідомила, що після телефонної розмови президентів США і України Дональда Трампа та Володимира Зеленського Білий дім зв'язався з представниками Пентагону і доручив призупинити виділення військової допомоги Україні. Ці данні BBC підтверджує електронними листами представників адміністрації США, які буди оприлюднені некомерційною організацією Center for Public Integrity.

«Електронний лист свідчить про те, що високопоставлений представник Білого дому Майк Даффі зв'язався з високопоставленими представниками оборонного відомства з приводу затримки української допомоги трохи більше ніж через півтори години після того, як пан Трамп завершив 25 липня розмову з президентом Зеленським», - зазначає BBC.

Так, згідно з електронним листом, Даффі просить Міністерство оборони "затриматися" на наданні допомоги та не розповсюджувати цю інформацію. 

«З огляду на делікатний характер запиту, я вдячний вам за те, що ви тримаєте цю інформацію в тісному контакті з тими, хто повинен знати, як виконувати вказівки», - йдеться в електронному листі.

Примітно, що протягом усього цього періоду причина припинення допомоги рідко обговорювалася навіть в уряді. В електронному листі від 11 вересня - в день, коли, нарешті, припинилася зупинка фінансування, офіційний представник Адміністративно-бюджетного управління США Една Фальк Кьортан сказала високопоставленому представнику оборонного відомства, що «у мене до цих пір немає розуміння щодо обґрунтування затримання».

В той же час, прес-секретар Адміністративно-бюджетного управління  США Рейчел Семмел в своїй заяві для американських ЗМІ в неділю відмовилася коментувати електронний лист:

«Нерозважливо прив'язувати затримання коштів до телефонного дзвінка. Як було встановлено і публічно повідомлялося, про затримку було оголошено на міжвідомчій нараді 18 липня».

В той же час, головний демократ в Сенаті США Чак Шумер заявив, що електронний лист доводить необхідність нових свідків і доказів у процесі щодо імпічменту президента Трампа.

«Високопоставлений представник адміністрації говорить зупинити допомогу через 90 хвилин після того, як Трамп подзвонив Зеленському, і сказав мовчати про це. Що ще потрібно, щоб запросити свідка?», - сказав Шумер.

Зараз дата початку судового процесу у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа під питанням, адже між сторонами тривають розбіжності. Так, Мітч Макконнелл, лідер республіканської більшості, який визначить умови судового розгляду, хоче, щоб справа розглядалася без показань. У той же час, демократи кажуть, що в сенаті обов'язково слід заслухати нових свідків, у тому числі принаймні чотирьох нинішніх і колишніх помічників Білого дому, які знають справу України.
  Следите за нами в Telegram    •   23-12-2019, 13:36
  •   Alina
  •   165

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop