«Полювання на відьом» призвело до імпічменту Трампа. Що далі?

 
«Насправді, вони переслідують не мене, вони переслідують тебе. А я рухаюсь далі» - такий твіт американський президент присвятив своєму імпічменту.
 

Дональд Трамп став третім президентом Сполучених Штатів, якому Палата представників оголосила імпічмент. 45-му президенту США висунули обвинувачення за двома пунктами – зловживання владою та перешкоджання розслідуванням Конгресу. У Білому домі обурились і назвали голосування за імпічмент «самим ганебним політичним епізодом в історії нації».
 
Фото: Твіттер Трампа

Прес-служба адміністрації президента вийшла із заявою, у якій йдеться про те, що «демократи вирішили діяти на однопартійної основі, незважаючи на те, що президент не зробив абсолютно нічого поганого». Слухання в Палаті представників у Трампа назвали «неконституційною пародією», імпічмент «фіктивним», поведінку демократів «ганебною». 

Твіттер Трампа із багатомільйонною аудиторією буквально «запалав» від гніву.

«Ми побачили шахрайські слухання, відібраних свідків і демократів, які викривлювали факти, щоб відповідати вигаданій розповіді. Соромно, що з першого дня цього належно обраного президентства демократи хотіли оголосити імпічмент президенту. Контрпродуктивно! Сенат закінчить цей спектакль!» - написав сенатор від штату Кентуккі, республіканець Рендал Говард Пол.
 

«Демократи намагаються оголосити імпічмент Дональду Трампу з моменту, як він вступив на посаду, і вони дали зрозуміти, що більше зацікавлені в політиці та подальшому розділенні нашої країни, ніж у справах американського народу» - зазначив сенатор від штату Кароліна, республіканець Том Тілліс.


 

Трамп переконаний, що невдовзі його реабілітують, адже Сенат, більшість в якому складається із республіканців, не допустить відсторонення його від влади.

Показово, що в ході слухань в Палаті представників депутат-республіканець, протестуючи проти дій демократів, заявив: процес імпічменту почався через 19 хвилин після вступу нового президента на посаду. Однак, насправді, серйозна опозиція Трампу була сформована ще в процесі передвиборної кампанії.

Ще тоді претендент на президентське крісло зумів нажити собі ворогів і серед журналістів, і серед дипломатів. Журналістів не могли не обурити заяви Трампа про те, що він сам собі медіа. Серйозна опозиція новому президенту на чолі із сенатором Джоном Маккейном, виникла і в середовищі республіканців. 

Однак згодом республіканці переконалися, що іншого достойного кандидата, окрім Трампа, який послідовно переміг у багатьох праймеріз, у них немає. Це дозволило 45-му президенту США здобути суттєвий політичний бонус – повну партійну підтримку. 

Між тим, мрія про імпічмент переслідувала демократів протягом усієї президентської каденції Трампа. Вони не змогли ініціювати його через розслідування Мюлера, через найдовший в історії США шатдаун (блокування роботи уряду). Нагода для імпічменту прийшла до демократів з України: в телефонній розмові Трампа з Зеленським вони побачили елементи тиску на українського президента. 

Нагадаємо, що звинувачення проти американського президента були побудовані на факті заморожування військової допомоги Україні влітку 2019 року і на твердженні, що Трамп домагався від Києва розслідування діяльності сина Джо Байдена в Україні. 24 вересня спікер Палати представників, представник Демократичної партії і найбільш послідовний і наполегливий опонент Трампа Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в рамках процедури імпічменту. 25 вересня була опублікована стенограма липневої телефонної розмови Трампа і Зеленського.

Американський президент назвав розслідування «полюванням на відьом», а Зеленський заперечив прояви тиску на нього з боку президента США.

Врешті-решт, імпічмент оголошено. Що далі?

Не зважаючи на те, що Ненсі Пелосі вже встигла охрестити його «одним з найурочистіших повноважень, наданих Конституцією», для демократів це лише проміжний тріумф. Адже далі, за конституційною процедурою, слово буде надано Сенату. А його рішення цілком прогнозоване.

Глава комітету юстиції Ліндсі Грем вже заявив, що зробить все, щоб імпічмент «помер в Сенаті у січні».
  Следите за нами в Telegram    •   19-12-2019, 15:29
  •   Alina
  •   343

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop