Деталі брифінгу з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета

Деталі брифінгу з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета

12 грудня перший заступник голови Национальной полиции України, начальник крімінальної полиции Євген Коваль провів брифінг з розслідування гучної справи - вбивства журналіста Павла Шеремета. На брифінгу були присутні Президент України Володимир Зеленський, міністр МВС України Арсен Аваков, Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, голова Національної поліції України Ігор Клименко та інші співробітники правоохоронних органів.

На початку брифінгу, Євген Коваль повідомив, що в ході розслідування справи було проведено понад 800 виїмок документів та інформації, у тому числі операторів мобільного звєязку, допитано більше 3000 осіб, призначено та провкдено 47 експертиз, відпрацьовано більше ніж 577 будинків, а також близько 4300 квартир, опрацьовано 80 млн телефоних зєднань та 44 тис обонентів, виличуно відо з 221 відеокамер.

Деталі брифінгу з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета

Заступник голови Нацполіції також розповів, що слідством було висунуто кулька версій: 

  • помилка в обєекті злочину, з огляду на те, що підірваний автомобіль належить та використовувася Оленою Притулою
  • побутові та міжособистнісні конфліктні ситуайії
  • професійна діяльність на території України та закордоном, зокрема в Білорусії та Росії. 
  • дестабілізація соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи. 

В результаті, три версії с чотирьох не знайшли свого підтвердження, тому залишилась остання.

«Так, відпрацьовуючи цю версію слідство провело скрупульозну роботу з вивчення всіх вибух, які сталися на території України. Серед усіх злочинів особливу уваги слідчо-оперативної групи привернуло два злочини: підрив електроопори  в Херсонській області восени 25 року та невдалий замах на бізнесмена Ч. влітку 2018 року на Івано-Франківщині. Це були окремі злочини, які не були ніяк пов’язані до цього», - повідомив Коваль.

Заступник голови Нацполіціі розповів, що 21 листопада 2015 року в Херсонській області  сталося два вибухи, якими було пошкоджено опори лінії електропередач. Одним із організаторів цих вибухів є громадянин на прізвисько «Нацик». На фотознімках з місця пригоди увагу слідства привернув невідома особа вдягнена в одяг з специфічним зображенням на спині. Вивчивши коло знайомих осіб «Нацика» поліцію зацікавив громадянин Антоненко. Було встановлено, що він проживає в місті Києві, неподалік місця вибуху автомобіля Павла Шеремета. На фото в соціальних мережах Антоненко часто носить одяг із специфічними зображеннями, які схожі із зображеннями на одязі імовірного злочинця. 

Деталі брифінгу з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета

Другий злочин – невдала спроба замаху на громадянина Ч. в місті Косів. В цьому злочині було використано саморобний вибуховий пристрій, майже ідентичний із тим, який підірвав машину Шеремета. Слідство встановило, що особою, яка орендувала автомобіль і підвозила закладчика на місце злочину є громадянин В. на прізвисько «Пістолет». Також, як підозрюваних у вчиненні цього замаху було встановлено сімейне подружжя – Владислава Грищенка «Буча» та Інну Грищенко «Пума». Саме громадянин В. «Пістолет» возив Грищенка з Києва у Косів.

Євген Коваль повідомив, що було прийнято рішення викликати на допит громадянина В. «Пістолет». Отримавши повістку, він одразу сповістив телефоном про це Інну Грищенко, яка ще не була затримана слідством. Через два дні громадянин В. «Пістолет» скоїв самогубство, яке сприйнялося Інною Грищенко як сприятливий факт. Вона подзвонила своїм друзям та знайомим, які теж знають «Пістолета» та розповіла що «все складається на краще» і тепер вони «будуть вертіти, як хочуть».  (Деталі дивіться у відео в кінці сторінки).

«Таким чином, проаналізувавши усі телефонні розмови, та провівши слідчо-розшукові заходи, вдалося чітко відокремити тих осіб, які об’єктивно підозрюються в виконанні вбивства Павла Шеремета. Це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Антоненко, і подружжя Грищенків», - повідомив Коваль.

Деталі брифінгу з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета

За словами заступника глави Нацполіції, далі слідство надало на експертизу відеозразки, вилучені з відеокамер поблизу вибуху машин Шеремета, а також відео, де зафіксовані підозрювані особи. Ці данні - необхідні зразки ходи, візуалізації, тощо, допомогли встановити ідентичність осіб на відео. Крім цього, для додаткової оцінки та більш об'єктивних результатів експертизи ходи підозрюваних у справі був залучений один з кращих світових експертів з Великобританії - Айвон Бірч, який співпрацює з правоохоронними органами Великобританії, країн Європейского Союзу і США.

Коваль розповів, що Бірч опрацював надані матеріали та надав свої висновки. Враховуючи його думку і висновки експертів, КНДІСЕ по комплексній експертизі, в яку входить психологічна, фотопортретна і дослідження ходи, Коваль надав наступні висновки: 

  • особа чоловічої статі, яка бере участь у закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета, це громадянин Антоненко;
  • особа жіночої статі, яка закладала вибухівку, це Кузьменко Юлія.

«Слідство отримало обґрунтовані підстави для підозр на адресу певних осіб у причетності до організації та виконання вбивства Павла Шеремета саме з метою можливої дестабілізації внутрішньо соціально-політичної ситуації в країні», - завив Євген Коваль.

Нині поліція проводить низку слідчих дій, а саме обшуки і затримання. 

Голова Національної поліції України Ігор Клименко також прокоментував хід розслідування.

«Я хочу зазначити, що з моменту скоєння злочину пройшло три з половиною роки. Працювати зі злочинами, які не розкрили по гарячих слідах вкрай важко. Тому прийшлося по крупинках збирати всю інформацію для того, щоб наповнити доказову базу. Можливо хтось ще має додаткові відомості для того, щоб допомогти слідству. Ми готові цю інформацію прийняти до відома, забезпечити безпеку та кондиційність цим громадянам. Ми готові до співпраці, ми вислухаємо кожного і перевіримо кожну інформацію, яка прийде до Нацполіції», - повідомив Клименко.

В свою чергу, Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка зазначив,  що дуже мало людей вірили в те, що такий злочин міг бути розкритий. 

«Насправді, це тільки перші кроки у розкритті злочину. Країна ще має почути відповідь на те, хто був ініціатором чи організатором цього жахливого злочину. Розкриття цього злочину є прикладом того, що між Генеральною прокуратурою України та органами Національної поліції вперше за всі часи незалежної України встановлена прекрасна співпраця і вона дає свої результати», - підмітив Рябошапка. 

Президент України Володимир Зеленьский також висловив свою думку.

«Декілька місяців назад я сказав, що для нашої команди ця справа – щось особливе. Це одна із найприорітетніших кримінальних справ, яку хочеться розкрити. Я хочу подякувати всім причетним до розкриття цього злочину за дійсно потужну роботу. Ми сьогодні отримали дуже багато відповідей. Але є ще одне питання – хто замовник? Я сподіваюсь, що відповідь на це ми отримаємо дуже скоро. Я впевнений, що міцна співпраця правоохоронних органів, яка в нас зараз є, допоможе в цьому», - зазначив Володимир Зеленський.

В той же час, міністр МВС України Арсен Аваков заявив, що на брифінгу було повідомлено 5-7% інформації у справі Шеремета.

«Справа не є розслідуваною і закритою. Сьогодні ми провели фазу, коли затримали групу і їм пред'явлені звинувачення, на наш погляд обгрунтовані. Ми зробили великий і докладний брифінг, тому що тема дуже резонансна, ми хотіли дати максимум інформації. Але у нас немає відповідей на всі питання. У нас немає відповіді щодо механізмів взаємодії, немає відповіді по ролі деяких людей. Але ми не все можемо розповісти, на брифінгу було повідомлено 5-7, може 10% фактів, які ми можемо викласти. У цій справі будуть ще новини та буде ще інформація», - сказав Аваков.

Нагадаємо, раніше ІА "ФАКТ" повідомляло про те, що підозрюваних в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета затримано.  Следите за нами в Telegram    •   13-12-2019, 13:15
  •   Alina
  •   335

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop