В Україні можуть ввести штрафи для дітей за російську мову

На своєму першому брифінгу новий мовний омбудсмен Тетяна Монахова, яку вже прозвали в народі «шпрехенфюрер», заявила, що буде захищати українську мову, подаючи до суду на тих, хто на ній не говорить.

Тетяна Монахова

Тетяна Монахова - доцент з Миколаєва і прихильник українізації. У тому числі примусових методів її впровадження. Її ідеал - це «гомогенний моноліт українства». Тобто не різноманітна Україна, а суто україномовна.

Конференція пролила нове світло на переконання і плани Монахової. Наводимо її основні заяви.

«Машина захисту української мови»
Почала Тетяна свій брифінг з заяви про міфологізацію мовного закону. Що всі неправильно його розуміють. Мовляв, у приватній сфері він ніяк права людей не обмежує.

«Однак якщо людина постає перед державою як громадянин і звертається до держави: захисти мене, навчи мене, вилікуй мене, дай мені роботу, то тут держава вимагає використання державної мови», - пояснила суть закону Монахова.

Очевидно, що сказане не відповідає дійсності. Закон перекладає на українську мову всю приватну сферу послуг - ресторани, готелі, магазини, книговидання, пресу тощо. І навіть дозволяє втручатися в приватний документообіг. Тобто мова про повну українізацію публічної сфери, а не тільки «спілкування громадянина з державою».

Та й зазначена цитата звучить двозначно: ніби ми прохачі у держави, а не платники податків, за рахунок яких воно існує. 

Монахова заспокоїла, що кримінальної відповідальності за порушення закону немає - є тільки штрафи від 20 до 700 неоподатковуваних мінімумів. 

«На сьогодні це 9 800-11 700 грн», - уточнила омбудсмен.

Вона сказала, що її завдання на найближчі півроку - «запускати юридичну машину захисту української мови». Також буде створено Громадську колегію, куди запросять «всіх активістів із захисту державної мови». 

Ударна українізація Донбасу
У Монахової запитали, як вона ставиться до регіонального статусу російської мови - це питання постає в зв'язку з темою реінтеграції Донбасу.

Омбудсмен заявила, що стаття 10 Конституції декларує українська мова як єдина державна. «Антиконституційних речей ви від мене не почуєте», - сказала Монахова.

Також омбудсмен сказала, що Донбас будуть українізувати посиленими методами.

«Там існує проблема фактичної відсутності державної мови в тих публічних сферах, які передбачені законом. І очевидно ми будемо розробляти цілу стратегію заходів - гуманітарних, культурних. Потрібно людей не тільки штрафувати, а ще й мотивувати переходити на українську мову», - заявила омбудсмен.

Дитячи гуртки теж стануть україномовними
У Монахової запитали, як бути з дитячими гуртками в Києві, які, за словами одного з журналістів, в більшості своїй російськомовні - через те що діти говорять по-російськи. Омбудсмен на це заявила, що всі гуртки зобов'язані переходити на українську мову. 

«За замовчуванням має бути українська мова. Це означає, що на перший раз їм роз'яснюють закон, а на другий відбувається штраф. Все це є в законі», - сказала Монахова.

На фоні таких заяв хочеться згадати інтерв'ю Президента України Володимира Зеленського Дмитру Гордону в кінці грудня 2018 року, де він (тоді ще артист "Кварталу-95") заявляв:

«Не треба нікого ламати, як колись випалили українську мову з України. Ми не повинні випалювати тих, хто говорить на інших мовах».

Але зараз ми бачимо, як «Слуга народу» лобіює радикальні заходи втілення української мови в російськомовне середовище країни. Але не всі «слуги» підтримають це. Наприклад, депутат від правлячої партії Максим Бужанський не згоден з думкою омбудсмена.

Максим Бужанський

Про це він написав у своєму «Телеграм»:

«Ось ця історія, про яку розповіла Мовний омбудсмен, щодо майбутнього штрафування дитячих гуртків за російську мову, вона не доопрацьована. 
Розумієте, а раптом маленькі мерзотники будуть таємно спілкуватися між собою, як їх проконтролювати?
Бачу тільки один вихід, створити спецшколу дітей-мовних викривачів.
Ось як викривачі корупції, тільки нехай по гуртках працюють.
Виховуємо, впроваджуємо в гурток, сидить, ліпить глечік, прислухається.
Підійшов до вікна, махнув прапорцем, все, можна брати, приїхали на штраф в 11 тисяч гривень.
Скажіть, вам це читати не дико?
Ось ця пекельна ганебна маячня, це європейська держава 21 століття????
Це те, в кінці кінців, що ми обіцяли виборцям?
Я не можу повірити в те, що це все відбувається на наших очах».

То ж зараз ми бачимо те, що замість того, щоб згуртувати народ, політика влади спрямована на досягнення його розрізненості. Проте слід розумітии - це закономірно веде до смути і конфліктів, що ще більше віддаляє країну від миру та взаєморозумінь між українцями.


  Следите за нами в Telegram    •   11-12-2019, 16:12
  •   Gin
  •   665

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop