Трамп повинен запросити Путіна до НАТО

Трамп повинен запросити Путіна до НАТО

Статтю під таким заголовком публікує напередодні Нормандського саміту німецьке видання «Нandelsblatt». 

Світ лихоманить від війн, тероризму, підступної дипломатії, ядерної небезпеки, гібридних технологій – усе це змушує експертів шукати нові й нестандартні виходи зі світової кризи.

Автори публікації – професор М. Матіопулос та колишній міністр Великобританії Д.МакШейн – висловлюють надзвичайно оригінальну позицію: Президент США Дональд Трамп міг переглянути східну політику США та відкрити нову главу в американсько-російських відносинах.

На їхню думку, сьогодні Європа лишилася без лідера: Німеччина готується до життя-після-Меркель, Великобританія через Brexit попрощалася із геополітичними міркуваннями на цю тему, лише президент Франції Макрон готовий думати нестандартно. Він звертається до тривожної ситуації з безпекою в Європі та закликає до створення нової безпекової «архітектури» між ЄС та Росією. Однак очевидним є й інше: європейська система безпеки, вбудована в російську оборонну систему, означає кінець НАТО.

Провокаційний вислів Макрона щодо «смерті мозку» Альянсу та його сумніви щодо колективного захисту - це вираз занепокоєння тим, що американці більше не зможуть допомагати Європі при подальших кризах.

Для Дональда Трампа це чудовий шанс для провадження нової американської політиці на Сході. Як світовий лідер, що пропагує невтручання у справи інших країн, він має зробити історичний крок та запропонувати Росії стати членом НАТО. Тим більше, як підкреслюють автори статті, Путін вже демонструє готовність припинити свою агресію проти України.
 Трамп повинен запросити Путіна до НАТО

Для довідки. «Хандельсблат» - щоденна ділова газета Німеччини, видається видавничою групою «Хандельсблат». Газета була заснована 16 травня 1946 року. З 1999 року співпрацює з американським видавництвом «Доу Джонс», яке випускає одну з найавторитетніших ділових газет світу «Уолл-стріт джорнел».

До чого це має призвести?

Ініціювавши нову східну політику, президент Трамп міг би відкрити нову главу американсько-російських відносин та заснувати новий «Альянс миру» з Росією, в якому американці та росіяни несли б відповідальність за європейську безпеку. США також могли б ініціювати перезавантаження глобального порядку безпеки.

Яким мав би стати новий «Альянс миру»?

По-перше, він мав би означати перетворення НАТО на трансатлантичну організацію безпеки від Владивостока до Лісабону, по-друге, він передбачав би відновлення переговорів про ядерне роззброєння, по-третє, трансатлантично-російський оборонний альянс міг би стати частиною майбутнього тристороннього діалогу між Вашингтоном, Москвою та Пекіном, адже ці три ядерні держави мають особливу відповідальність за мир у 21 столітті.

На думку авторів статті, Трамп мав би вести сміливу дипломатію і долучитися до Нормандського формату. А Росія б мала реінтегрувати Донбас  в Україну без спеціального статусу. Тоді був би зрозумілим спосіб зняти санкції проти Москви та повернути Росію назад у коло саміту G8.

Як би функціонував новий альянс?

Новий «Альянс миру» дотримувався б усіх статей НАТО. Стаття 5 була б обов'язковою для всіх.  

Брюссель залишився б штаб-квартирою нового Альянсу з безпеки, а друга штаб-квартира була б розташована в Росії. Кожним штабом керував одночасно один американський та один російський чотиризірковий генерал. Генеральний секретар продовжував би бути європейським.

Новий «Альянс миру» є стратегічним інтересом США, Європи та Росії: він зміцнює трансатлантичний альянс. Оскільки Москва була б не противником, а гарантом європейської безпеки, впроваджувалася б нова політика «розрядки» між Вашингтоном і Москвою. Це змусило б Пекін почати новий тристоронній діалог щодо переговорів про ядерне роззброєння.

Подібно до того, як Ніксон просунув світ уперед завдяки політиці «розрядки» з Китаєм, нова східна політика Дональда Трампа може зробити світ «безпечнішим для миру» у 21 столітті.
  Следите за нами в Telegram    •   8-12-2019, 19:54
  •   Alina
  •   318

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop