2019 рік завершує десятиліття аномальних природних явищ

2019 рік завершує десятиліття аномальних природних явищ

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) оприлюднила попередню доповідь щодо кліматичної ситуації на Землі у 2019 році. У доповіді йдеться про те, що кожного дня кліматичні зміни на нашій планеті призводять до почастішанню виникнення екстремальних і аномальних погодних явищ. 

«Періоди екстремальної спеки та повені, які раніше траплялися раз один раз на століття, стають все частішими. Тропічні циклони, які призвели до масових руйнувань, обрушилися на безліч країн – починаючи з Багамських островів, закінчуючи Японією і Мозамбіком. Крім цього, лісові пожежі охопили такі райони Землі, як Австралія і Арктика», - так повідомив про стан кліматичної ситуації Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації повідомляють, що температура нашої планети поступово продовжує підвищуватися: з січня по жовтень 2019 року середня глобальна температура Землі була приблизно на 1,1 градуса за Цельсієм вище, ніж в доіндустріальний період. Крім цього відзначається, що починаючи з 1980-х років кожні наступні десять років були значно теплішими, ніж попередні.

«Якщо саме зараз ми не почнемо приймати термінові заходи з боротьби з кліматичними змінами, у кінці сторіччя температура Землі підвищиться більш ніж на 3 градуси за Цельсієм, що може призвести до ще більш руйнівних наслідків для мешканців планети. Суспільство навіть не ступило на шлях до досягнення мети Паризької угоди: в 2015 році в столиці Франції було прийнято рішення не допустити підвищення середньої глобальної температури вище, ніж на 2 градуси за Цельсієм. В ідеалі ¬ утримати її в межах 1,5 градусів», - зазначив Петтері Таалас.

Крім цього, експерти передбачають, що 2019 рік може стати другим або третім найтеплішим роком  за всю історію існування людства. Головною причиною цього є зростання викидів парникових газів, які пов'язані з людською діяльністю.

За даними експертів, концентрація основного довгоживучого парникового газу в атмосфері - двоокису вуглецю - у 2018 році досягла нових максимальних значень: порівнюючи з доіндустріальним рівнем, вона зросла на 147 відсотків. Також вона продовжувала збільшуватися і протягом в 2019 року. Фахівці повідомляють, що CO2 зберігається в атмосфері протягом століть, а в океані - набагато довше, що сприяє подальшій неминучій зміні клімату.

Згідно доповіді, океан, який поглинає тепло і вуглекислий газ, виступає своєрідним буфером. Саме він страждає найбільше. Експерти запевняють, що у 2019 році океан нагрівся до рекордного рівня, а морська вода на 26% більш кислотна, ніж була на початку індустріальної епохи. Тож, відбувається явна деградація життєво важливих морських екосистем. 

Також зазначається: через те, що тануть крижані щити в Гренландії та Антарктиді, значно прискорилось підвищення рівня моря. Так, з самого початку високоточних альтиметричних вимірювань в січні 1993 року, середній світовий рівень досяг максимального значення в жовтні 2019 року.

Разом з цим, в доповіді мова йдеться про те, що за всю історію супутникових спостережень, в вересні 2019 року добовий мінімум протяжності морського льоду в Арктиці виявився другим найнижчим. Також,  в деякі місяці цього року в Антарктиді  були зафіксовані рекордно низькі значення площі морського льоду. 

Саме в цей час в центральній частині Сполучених Штатах Америки, північній Канаді, північній Росії і в Південно-Західній Азії спостерігалася аномальна  кількість опадів: за період з липня 2018 по червень 2019 роки середня показник кількості опадів в деяких штатах США був максимальним за всю історію спостережень - 962 мм.  Експерти впевнені, що це є проявом наслідків потепління клімату. 


У доповіді Всесвітньої метеорологічної організації повідомляється, що наприкінці червня і липня по Європі прокотилися сильні «теплові хвилі»: у Франції було установлено новий національний рекорд в 46 градусів за Цельсієм, що на 1,9 градуса вище, ніж було попереднього рекорду. Аномальна спека також була зафіксована в Бельгії, Німеччині, Люксембурзі. Нідерландах і в Великобританії. Слід зазначити, що безпрецедентно спекотне літо було зафіксовано і в Австралії, де січень став найтеплішим місяцем в історії цієї країни. Також у 2019 році почастішали лісові пожежі, в тому числі й в північних регіонах, які включають Сибір і Аляску. Пожежі спалахували і в деяких частинах Арктики, де раніше вони були рідкістю.

Експерти ВМО також присвятили великий розділ доповіді впливу погоди і клімату на здоров'я людини, продовольче забезпечення, міграцію і екосистеми. Фахівці відзначають, що з січня по червень 2019 року більш 10 мільйонів мешканців Землі були змушені залишити свої будинки, через що стали «кліматичними біженцями». 7 мільйонів з цих людей рятувались від циклону «Ідай» в Південно-Східній Африці, циклону «Фані» в Південній Азії, урагану «Доріан» в Карибському басейні, а також повеней в Ірані, на Філіппінах і Ефіопії.

Від аномально високих температур у 2019 році в Австралії, Індії, Японії і Європі здоров'я і добробут людей з цих територій  значно погіршились. Через спеку, яка панувала Японії в кінці липня-початку серпня 2019 року, було госпіталізовано а 18 тисяч людей, 100 загинуло. Безпрецедентна спека стала причиною підвищення рівня смертності цього літа і в Європі.

Як повідомляє Всесвітня метеорологічна організація, доповідь щодо кліматичної ситуації на Землі у 2019 році повинна стати гучним сигналом до початку дії для представників всіх держав світу. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав нинішній кліматичну кризу надзвичайною ситуацією глобального масштабу. Також він закликав лідерів держав зійти з шляху, який, вочевидь, веде до всеохоплюючої катастрофи, і негайно вжити необхідні заходи щодо стримування змін клімату на Землі.
  Следите за нами в Telegram    •   6-12-2019, 09:36
  •   Alina
  •   147

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop