Чергове недільне рішення Кабміну: ухвалено проект Держбюджету-2020

 

У неділю, 3 листопада, Кабінет міністрів України ухвалив проект Державного бюджету-2020 до другого читання у парламенті. Про це традиційно повідомив, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на своїй сторінці у Facebook.


«Уперше це бюджет розвитку країни та безпеки людей. Наша філософія дуже проста. Держава має не заважати, а навпаки створювати чесні та конкурентні умови для розвитку тих, хто цього прагне та надавати підтримку тим, хто справді цього потребує. Найвища цінність держави — соціальний капітал, люди з усіма їх надбаннями. Саме тому, ми заклали в Бюджет наступного року розвиток стратегічно важливих напрямків для людей. Один з них — медицина. Зокрема, йдеться про систему екстреної медичної допомоги. Наш уряд відходить від загальних тез про турботу до конкретних вимог та соціальних стандартів, які має гарантувати держава своїм громадянам. Цей бюджет «вперше без підвищення податків та із скороченням дефіциту, щоб зменшувати борги, які всі мають віддавати.

Ми будемо більше заробляти всередині країни — за рахунок приватизації, внутрішніх та зовнішніх інвестицій, лібералізації ринків. У проекті багато інноваційних речей, в яких закладена капіталізація зростання. За рахунок цього у нас будуть кошти, щоб підвищувати соціальні стандарти.

Справжні зміни ніколи не даються легко. Для того, щоб вони були відчутними вже в наступних роках, ми з колегами працюємо 24/7 вже понад 60 днів», - написав Гончарук. 

Прем’єр-міністр також додав, що 5 листопада об 11.00 весь склад Кабміну презентує онлайн головний фінансовий документ країни в наступному році для всіх українців. 

Нагадаємо, 18 жовтня парламент ухвалив у першому читанні Державний бюджет-2020, за це проголосували 256 депутатів. Однак зазначене голосування ледве не зірвалось через конфлікт між нардепами від «Слуги народу» та Олексієм Гончаруком, якого парламентарі звинуватили у тому, що мажоритарники не отримали кошти на потреби своїх округів. Прем'єр-міністр пообіцяв, що проект Держбюджету в Кабміні перероблять до другого читання. Крім того, Гончарук запевнив, що, починаючи з наступного року, держбюджет буде розраховуватися не на рік, а на три роки.

ІА «ФАКТ» проаналізувало, що передбачає другий варіант проекту Держбюджету, ухвалений у вихідний день, а також, яким чином піклується уряд про наголошений Гончаруком «соціальний капітал та людей з усіма їх надбаннями»?

У другому варіанті проекту Держбюджету надходження передбачено в розмірі 1 079,5 млрд грн, а також на 100 млрд грн більше витрат, ніж в минулому році. При цьому значну частину коштів спрямовано на обслуговування і погашення державного боргу - 438 мільярдів гривень. Крім того, заплановані позики складають 380 млрд грн. Мінімальну заробітну плату планується підвищити на 550 гривень,  вона складе 4 723 грн.

Проект Державного бюджету на 2020 рік передбачає виділення 245,8 млрд грн на потреби національної безпеки і оборони, вони становлять 5,4% обсягу валового внутрішнього продукту України. Зокрема 207,8 млрд грн складають видатки за бюджетними програмами Міноборони, 10 млрд грн - державні гарантії, 28 млрд грн - додаткові видатки загального фонду за бюджетною програмою РНБО «Нерозподілені видатки на національну безпеку і оборону», які розподілять окремо за рішенням РНБО.

Зазначимо, що проект Державного бюджету на 2020 рік піддався жорсткій критиці з боку народних депутатів від «Батьківщини», «Європейської солідарності», «Опозиційної платформи - За життя» та експертів. Всі вони вважають цей документ антисоціальним та не відповідаючим вимогам часу. Так, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько  вважає, що Кабмін має відправити проект Держбюджету-2020 на доопрацювання тому, що у документі необхідно передбачити підвищення соціальних стандартів, зниження тарифів і збільшення дохідної бази через закриття офшорів, а також повернення коштів в українську економіку.

Крім того, у проекті Держбюджету мінімальна пенсія піднімається на 74 гривні, у той же час зменшується розмір  та кількість субсидій значній кількості населення. «У минулий рік на субсидії було виділено 50 млрд грн, а у 2020 році планується 47,6 млрд грн. З одного боку є гасла, з другого – цифри», - зауважує нардеп від «Опозиційної платформи - За життя» Олександр Колтунович. Також, за його словами, у проекті не передбачено бюджетної децентралізації - зменшується сума доходів місцевих бюджетів і міжбюджетних трансфертів. Було 553 млрд гривень, а стало 474 млрд гривень. 

Нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко наголосив на повній невідповідності риторики влади і реальності, яка закладається у Держбюджет:

«Державний бюджет спрямований виключно на покриття зовнішніх боргів та збільшення асигнувань правоохоронним органам. Наприклад, на прокуратуру виділено в десятки разів більше грошей, ніж на молодіжне будівництво, на яке заклали смішні 7 млн грн. Незрозуміло, що за ці кошти можна побудувати.

Під час підняття тарифів, яке невдовзі відбудеться, автоматично зростають ціни на все - на продукти харчування, на паливно-мастильні матеріали, на товари та логістику, на проїзд. І, звісно, зросте інфляція. І вона ніяк не може зменшуватись, як прогнозує це уряд. Прем’єр каже, що у нас попереду економічне зростання і ривок у 40% за п’ять років і 5% за перший рік. Натомість у проекті - 3,3%. На освітян грошей немає, на інші важливі речі теж немає. Натомість є зростання на Офіс Президента і Генпрокуратуру». 
 

Для довідки: з фонду держбюджету на обслуговування, організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності президента та Офісу президента України у 2020 році планується виділити 983,3 млн грн. Тобто, видатки загального фонду на утримання Президента України та його Офісу збільшаться на 4,1%. Для порівняння - витрати на президента і Адміністрацію президента у 2019 році  склали 944,5 млн грн.

Однак під час прес-марафону, проведеному 10 жовтня, Володимир Зеленський повідомив, що не чув про те, що в проекті Держбюджету-2020 збільшено витрати на утримання його та Офісу.

Очевидно, прийняття Кабміном недільних рішень пов’язано  з тим, щоб не піддавати їх широкому розголосу і обговоренню, а також не викликати загальне невдоволення народу. Це також підтверджує заява Олексія Гончарука, висловлена ним 2 вересня:

«Засідання уряду не повинні перетворюватися в шоу, це дуже важливо. Тому ми змінимо формат проведення засідань уряду і будемо спілкуватися з пресою за результатами цієї роботи. Ми спочатку будемо працювати з міністрами в нормальному режимі ... але після засідання уряду ми будемо виходити до преси і будемо спілкуватися з вами, повідомляти вам, які рішення прийняті та чому».

Чи є правдивою сьогоднішня заява Прем’єр-міністра Олексія Гончарука: «Найвища цінність держави - соціальний капітал, люди з усіма їх надбаннями. Наш уряд відходить від загальних тез про турботу до конкретних вимог та соціальних стандартів, які має гарантувати держава своїм громадянам. Для того, щоб вони були відчутними вже в наступних роках, ми з колегами працюємо 24/7 вже понад 60 днів»? Сумнівно… але уряд працює…працює цілодобово, без вихідних…


На цю тему читайте також: 
У Раду внесено проект бюджету на 2020 рік
Бюджет 2020 утвердили с критикой в первом чтении  Следите за нами в Telegram    •   4-11-2019, 17:03
  •   Alina
  •   445

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop