В Маріуполі пройшов інвестиційний форум під егідою Володимира Зеленського


Сьогодні, 29 жовтня, в Маріуполі на березі Азовського моря пройшов інвестиційний форум "RE:THINK. Invest in Ukraine" під егідою президента України Володимира Зеленського.

«Нам вдалося майже неможливе: це перший та найбільший форум подібного рівня на сході України», - заначив президент, відкриваючи захід.

На інвестиційному форумі були присутні ключові представники міжнародних організацій, керівники топових українських та іноземних компаній, успішний малий та середній бізнес, провідні політики, міністри, представники місцевої влади з усієї України. Організатори форума анонсували відверті дискусії з прем'єром і профільними міністрами, шість панельних дискусій і більше 10 спецзаходів, рitch-сесії, презентації та воркшопи. Також в Маріуполі була змонтована демо-зона IT-стартапів і виставка інвестпроектів, на якій бізнес представляв кейси успіху, новітні технологічні та інноваційні проекти. Загалом на участь у форумі було заявлено понад 50 представників міжнародних та українських інвестфондів, компаній, донорських організацій та міжнародних фінансових корпорацій. Крім того, захід відвідали понад 350 гостей.

На початку свого виступу, Володимир Зеленський зазначив, що багато славетних винахідників, спорстменів, громадсбких діячів, підіймалися з самого низу, не мали впливових батьків, не мали вищої освіти, а дехто взагалі був за крок від смерті. Багато кампаній, які сьогодні є світовими лідерами починали свій шлях з кількома працівниками, іх ідеї вважали неперспективними, або навіть навпаки божевільними. Багато країн, які сьогодні процвітають, були на грані зникнення з лиця Землі та вважались відсталими і безнадійними. 

«Сьогодні Україна стоїть на цьому роздоріжжі. Ми дійсно в дуже непростому становищі. Але ми - Apple, який починає свій шлях у гаражі. Ленс Армстронг, якому поставили страшний діагноз. Ми точно знаємо, що на зміну найтемнішої ночі неодмінно приходить дуже яскравий світанок», - зауважив президент України.

Володмимр Зеленський повідомив, що зараз наша країна підводиться на ноги і рухається вперед. Він зазначив, що ці кроки не впевнені і повільні, адже країна має один важкий тягар - війну.

«Припинення війни та повернення усіх українських територій - наше головне завдання. Ми знаємо, що зробити це можливо єдиним шляхом -  дипломатичним. А для цього Україна повинна мати сильну позицію і підтримку, буди державою, яку поважають та дослухаються, бути процвітаючою, незалежною та успішною країною. Саме такою повинна стати Україна. Саме цього зачекались усі грамадяни України», - зазначив президент Украхни. 

Також Володимир Зеленський впевнений, що мир в Україні - запорука безпеки і стабільності в Европі та у світі.

«Ми розуміємо, що він [успіх] неможливий без стабільного єкономічного зростання, як мінімум 5-7% щороку. Це дійсно амбітна задача, для вирішення якої потрібне масштабне залучення інвестицій. І цей форум має стати відправною точкою у цьому важливому процесі. А кожен, хто присутній на форумі, може стати беспосереднім учасником відновлення Донбасу і народження нової України», - повідомив голова держави.

Далі Володимир Зеленський розповів про приоритетні плани країни:

«Почну з головного приоритету – це рівні і єдині правила гри для всіх: для великого, середнього та малого бізнесу: і українського, і міжнародного. За 28 років це стало своєрідним українським НЛО – всі про це кажуть, але ніхто цього не бачив. Ми змінимо це, адже чудово розуміємо, що тільки чесна конкуренція дозволяє будувати процвітаючу економіку, процвітаючу Україну».

Президент зазначив, що необхідним фундаментом для рівних правил гри є подолання корупції та ефективна робота правоохоронних органів. Саме тому держава проводить очищення у генеральній прокуратурі, довгоочікувану реформу Служби безпеки України, підтримує повну незалежність НАБУ, САП та ДБР. Також він повідомив, що для покращення ефективності правоохоронних органів та активізації боротьби з корупцією було прийнято ряд проектів та постанов уряду. 

Крім цього, Володимир Зеленський зауважив, що корумповані суди лякають інвесторів не менше ніж вибухи або постріли. Усвідомлюючи це влада запустила роботу Вищого антикорупційного суду, почала очищення Верховного суду та всієї судової системи. За словами президента, для активної участі в цьому процесі, залучені не тільки українські спеціалісти, а й міжнародні експерти. 

«Під час кризи, втрати платників податків у фінансовому секторі сягли 15 млрд доларів США. З ринку будо виведено близько 100 банків. У кожній з цих справ я буду захищати лише інтереси України. Всі ці проблеми не мають бути вирішені за рахунок платників податків. Це дуже важливий меседж. І будь ласка, я дуже хочу звернутись до всіх, хто розповсюджує чутки, що хтось з команди президента, чи з нового уряду збирається повернути колишнім власникам їх банки. Ні, це неправда», - зауважив Зеленський.

Також голова держави відзначив продуктивну та рішучу роботу українського парламенту, який лише за два місяці прийняв понад 40 законів, частину з яких бізнес та інші міжнародні партнери очікували роками. 

«Дехто звинувачує нас в поспішному прийнятті рішень, називаючи цей період України – турборежимом. Я дуже радий. Але краще рухатись швидко, навіть допускаючи незначних помилок, які завжди можна виправити, замість того, щоб тупцювати на місті, що фактично означає рухатись назад. Це не про нас і зупинятись ми не збираємось», - додав президент.

Наприкінці свого виступу Володимир Зеленський висловив впевненість про те, що зараз Україна стоїть на дорозі економічного прориву та перелічив ключові показники, які це підтверджують: 

  • В другому кварталі держава показала 4,6% росту реального ВВП;
  • Міжнародні організації суттєво покращили свої прогнози стосовно економічного зростання України в наступному році;
  • Україна піднялась на 7 позицій у рейтингу Doing business;
  • Міжнародні агенції підвищили кредитний рейтинг країни та змінили прогноз на стабільний і позитивний;
  • Україна відчутно покращила позиції щодо захисту міноритарних акціонерів та отримання  дозволу на будівництво;
  • Національний Банк України знизив облікову ставку відразу на 1%».

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Україна стає дійсно стабільним та передбачуваним ринком із значними можливостями для розширення бізнесу.  Следите за нами в Telegram    •   29-10-2019, 16:03
  •   Alina
  •   354

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop