Британська поліція жорстко розганяє фанатів Грети Тунберг

протести в Брітанії

У країнах Заходу почалася глобальна акція екоактивістів, об'єднаних брендом XR (Extinction Rebellion - «Повстання проти вимирання»). Фанати Грети Тунберг вже потрясли цієї весни Лондон, періодично перекриваючи рух в центрі міста і створюючи головний біль рядовим жителям. Тепер подібні методи боротьби за екологію збираються випробувати в різних столицях Європи, в США і навіть Австралії.

Ну а епіцентром акцій як і раніше залишиться Лондон, де «повстанці» XR розім'ялися декількома перфомансами минулого тижня. Правда, далеко не всі пройшли гладко. Так, вони спробували облити фальшивої кров'ю будівлю Казначейства Її Величності в Уайтхоллі. Однак проти акту вандалізму виступив шланг, що вирвався з рук активістів та й облів їх самих. The Daily Telegraph назвала це «знаком Бога, який попередив демонстрантів про те, що вони повинні припинити свої божевільні атаки».

активісти в Британії
До речі, вісім людей, причетних до цієї акції (включаючи 83-річного пенсіонера), були арештовані.

Взагалі, дії британської поліції по відношенню до активістів XR відрізняються жорсткістю і рішучістю. В ході весняних акцій в цілому заарештували понад тисячу осіб. Причому поліція закликала до жорстких вироків, щоб запобігти розростанню руху.

Але самі активісти, схоже, готуються до масштабніших арештів. За їх словами, вже завербовано понад 4000 прихильників, які висловили бажання посидіти у в'язниці. Організатори XR закликали їх не поспішати зі звільненням під заставу, щоб вичерпати небезмежні ресурси поліції і забити ізолятори до відмови: 

«У лондонській поліції всього 683 камери в 27 установах, тому їм не впоратися з масовими арештами».

Минулої суботи лондонські поліцейські провели штурм будівлі, де керівники XR зберігали плакати і обладнання для акцій, намічених на цей тиждень. Серед вилученого, наприклад, посуд для пересувних кухонь, з яких збиралися годувати тисячі демонстрантів, ліки, серветки для немовлят і навіть обладнання для інвалідів. Десять чоловік (сім жінок і троє чоловіків) заарештовані за звинуваченням «в змові з метою організації масових заворушень».

екоактивісти в Брітанії
Це були так звані превентивні обшуки і арешти за незаконні акції, які тільки планувалися. І нічого: за винятком лівацької преси, основна маса газет британського істеблішменту вітає подібні методи. Mail on Sunday, наприклад, супроводили новину про це заголовком: «Нарешті!».

Консервативна The Sunday Times прямо вимагає: 

«Політики і поліція повинні припинити виправдовувати Extinction Rebellion». 

А Daily Mail, що розкрила плани вегетаріанської групи XR захопити на цьому тижні основні м'ясні ринки Лондона і блокувати кілька ресторанів, відкрито звинувачує радикалів в розпалюванні ненависті і провокації сутичок. Британський політолог Дуглас Маррей на сторінках згаданої Mail on Sunday закликає не слухати «купку анархістів, які навіть не можуть впоратися з пожежним шлангом».

Та й в інших країнах реакція преси, що представляє істеблішмент, на що готуються екопротести схожа. Скажімо, французькі газети піддали різкій критиці акцію паризьких представників XR, які в минулу суботу захопили на кілька годин великий торговий центр Italie 2.

Судячи з рішучості екоактивістів і поліції (як мінімум британської), ситуація буде дуже напруженою і дійсно може піти «не так». Напевно не обійдеться без силових методів - у всякому разі, там, де XR спробують заблокувати мости і дороги, до чого вони активно готуються.

Тож екопрограма, яку нещодавно ініціювала вже відома багатьом Грета Тунберг, палко підтримується активістами багатьох країн світу. Збіг? Не думаємо...   Следите за нами в Telegram    •   8-10-2019, 18:10
  •   Gin
  •   154

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop