Штайнмайєр проти критики «формули Штайнмайєра»


Під час візиту до Грузії екс-міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр дав інтерв’ю ВВС, у якому спростував роль Росії у розробці «формули Штайнмайєра». На питання журналістів, чи є слова П.Порошенка про роль Кремля у написанні цієї формули правдивими, Штайнмайєр відповів, що не розуміє питання, адже при роботі над Мінськими домовленостями був присутній представник п’ятого президента України. А формула включила у себе лише те, що обговорювалася під час зустрічей у Нормандському форматі. 

Чому у ній виникла потреба? Як пояснив Штайнмайєр, переговори гальмувалися через надто великі кроки з урегулювання ситуації на Сході України. Тож виникла потреба їх конкретизувати. 

«Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угоді), які учасники конфлікту не хотіли робити, ряд менших кроків, які, незважаючи на їх сутність і наслідки, і досі треба узгодити», - сказав розробник скандальної формули. 

Нагадаємо, що Steinmeier-Formel з’явилася у 2016 році після візиту до Києва міністрів закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра та Франції Жан-Марка Еро. Очільники МЗС країн – учасниць Нормандської четвірки запропонували компромісний, на їх думку, варіант реалізації Мінських домовленостей. Він передбачав, що політична складова угоди виконується паралельно з безпековою. Компроміс був потрібен для того, щоб зрушити з мертвої точки Мінський процес, адже сторони конфлікту мали протилежні погляди на алгоритм урегулювання. 

Петр Порошенко

Після київської зустрічі відбувся саміт Нормандської четвірки у Берліні, після якого П.Порошенко прозвітував українському суспільству про те, що погодився із пропозиціями німецького та французького колег. Відео, де п’ятий президент з трибуни заявляє про імплементацію формули Штайнмайєра, ширилося минулого тижня українським сегментом Інтернету. 

Тож команда президента Зеленського має рацію, коли звинувачує попередню владу у погодженні скандальної формули. Окрім того, Зеленський наполягає на демілітаризації ОРДЛО до того, як там будуть проведені вибори. У відеозверненні він наголошує:

«Вибори в підконтрольних сепаратистам регіонах можуть пройти тільки після виведення російських військ і передачі кордону під контроль України». 

Дивно, що на фоні заяв Штайнмаєра про доцільність його формули, екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін називає формулу «маразмом». Його слова, сказані в ефірі програми «Свобода слова», цитують ЗМІ. Непослідовність попередньої влади у ставленні до Мінських домовленостей виглядає політично мотивованим процесом, спрямованим на гальмування роботи команди Зеленського.


  Следите за нами в Telegram    •   8-10-2019, 14:37
  •   Gin
  •   231

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop