Скільки нас? У 2020 році в Україні планується перепис населення

Перепись населения в Украине в 2020 году

Україна готується до перепису населення. Пілотний підрахунок пройде у грудні цього року в Броварському районі Київської області. Як відомо, переписати мешканців України за рекомендацією ООН мали ще у 2011 році. Адже перепис населення має проводитись раз на 10 років. Натомість в Україні така процедура востаннє проводилась у 2001 році.

«Ми живемо, насправді, в абсолютно віртуальних цифрах», - сказав з цього приводу прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Однак з року в рік процедура відкладалася принаймні з двох причин - перш за все, через побоювання вийти на критично низьку цифру. Адже торік колишній міністр закордонних справ П.Клімкін повідомив про шаленну трудову міграцію - близько 1млн осіб на рік. Не демонструвала позитивної динаміки увесь цей час і демографія в Україні. Тож реальна цифра може бути шокуючою і для нашої країни і для міжнародної спільноти.

Окрім того, перепис гальмували і через високу вартість заходу. За минулої влади процедуру оцінювали у 2 млрд грн. Міністр Д.Дубілет днями озвучив ще більш приголомшливу цифру - 5 млрд грн. Не дивно, що ця цифра викликала до життя ініціативу електронного перепису. Таку пропозицію озвучив на семінарі Євростату у Молдові керівник української Держслужби статистики Ігор Вернер. Він закликав міжнародних партнерів долучитися до розробки методології перепису населення України на нових високотехнологічних засадах. Наскільки такий підхід є доречним у країні, де і досі не подолано цифрову нерівність, наразі незрозуміло. 

Тож єдина іновація, яку може дозволити Україна в таких умовах, це перепис людей не на папері, а на планшетах. Для роботи переписувальників планується закупити 100 тисяч одиниць такої техніки - теж чималі витрати, особливу з огляду на разовість процедури. Працювати на них буде відповідно 100 тисяч осіб, яких для цього спеціально підготують.

Про що питатимуть у ході перепису? Громадянам України буде запропоновано відповісти на 15 питань. Окрім традиційного соціально-демографічного блоку, в українців поцікавляться освітою, мовою, зайнятістю, способом отримання доходів, зокрема потрібно буде вказати і на наміри знайти іншу роботу. Детально в опроснику відображено і питання міграції: в респондентів питатимуть, чи постійно вони мешкають у певному населеному пункті і чи не збираються виїхати з нього. Значну увагу при переписі приділять також побутовим умовам життя українців: питатимуть про наявність у їхніх помешканнях газу, води, опалення, вивезення сміття та наявність земельної ділянки.
У Держстаті обіцяють, що про перепис респондентів повідомлять заздалегідь, тож українці матимуть можливість підготуватися до відповідей на питання. 


  Следите за нами в Telegram    •   7-10-2019, 18:00
  •   Gin
  •   243

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop