Що повідомляють про «формулу Ш» ЗМІ на батьківщині Штайнмайера?

Штайнмайер та Порошенко

Формула Штайнмайера - Steinmeier-Formel - отримала вибухоподібний резонанс не лише в Україні. Про план колишнього міністра закордонних справ ФРН протягом останньої доби активно писали і німецькі ЗМІ. І це не дивно, адже Вальтер Штайнмайер уважається в Німеччині висококласним дипломатом, політиком світового масштабу, який ставить інтереси своєї країни понад усе. Навіть тоді, коли активно долучається до розв’язання міжнародних конфліктів, таких як сирійська або українська криза. Як зазначає видання Die Welt, у ролі дипломата Штайнмайера цінують усі політичні сили Німеччини. Його вважають «знавцем Росії», який, щоправда, після анексії Криму посів жорстку позицію щодо Кремля, назвавши цей крок «жорстоким, неприйнятним порушенням міжнародного права».
 
Відчуваючи свою причетність до хвилі, спричиненої резонансною формулою, німецькі медіа присвячують їй шпальти роздумів та аналітики, ефірний час теле- і радіоканалів.

Вибуховою силою для України називає «Формулу Штайнмаера»  «Deutsche welle». В аналітичній програмі журналісти нагадують, що колишній міністр закордонних справ  запропонував цю формулу на фоні буксуючих перемовин між сторонами конфлікту на Донбасі. А також зазначають, що реакції офіційного Берліна на погодження формули переважно позитивні.

«Ми вітаємо досягнуту домовленість, яка стала результатом перемовин радників лідерів країн Нормандського формату і конструктивної позиції Володимира Зеленського, - цитують на «Deutsche welle» прес-секретарку заступника уряду Ульріке Деммер. - Угода прокладає шлях. Це буде перший саміт за три роки. І він повинен відбутися в Парижі».

Фото «Deutsche welle» 

Натомість представник МЗС ФРН Райнер Бройль заявив, що формула Штайнмайера – це лише один фрагмент пазла, який слід зібрати на шляху імплементації Мінських домовленостей. Залишається ряд суперечливих питань, до яких він відносить «виведення сторонніх військ і встановлення контролю за кордоном».   

«Deutsche welle» вказує також і на неоднозначність сприйняття формули українським суспільством:

Те, що деякі називають проривом у мирному процесі, - це також те, що інші називають капітуляцією. Підпис Києва під документом про Східну Україну може викликати нову кризу.

Опозиція підозрює зраду. Є критика в парламенті і перші, хоча й керовані протести на вулицях по всій країні. Настрій у частини населення нагадує перші дні так званого руху Євромайдану восени 2013 року, спричиненого рішенням уряду призупинити підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Видання «Neues Deutschland» публікує світлину із підписом:
«Український солдат патрулює базу гуманітарної допомоги на сході України. Для району, який веде боротьбу з 2014 року, є нові сподівання на мирні переговори».


Видання нагадує:

«Формула», названа на честь колишнього федерального міністра закордонних справ, посилається на лист Штайнмаєра та його колишнього французького колеги Лорана Фабіуса. У ній два політики пропонували надати окупованим територіям тимчасовий статус у день місцевих виборів, передбачених Мінською угодою, дотидоки він не стане постійним після визнання ОБСЄ. Саме це сталося у вівторок, майже через чотири роки, після зустрічі контактної групи у Мінську. 

Видання «Die Zeit» також цитує «лівих у Бундестазі», які обурюються тим, що «за цей крок довелося пройти більше п'яти років, а тисячі людей загинули». «Die Welt» називає конкретні цифри: збройний конфлікт на сході України забрав понад 13 000 життів з 2014 року, зробив біженцями понад мільйон громадян.

Онлайн-видання «Mindener Tageblatt» сповнене оптимізму щодо дій нового українського президента:

«З часу зміни влади в Україні навесні існує у міжнародної спільноти є надія, що за Зеленського мир в Україні можливий. На початку вересня Київ та Москва обмінялися 70 в'язнями - по 35 з кожного боку. Це було розглянуто як ознака можливого прогресу у вирішенні конфлікту в Україні».

Видання також повідомляє про тиск, якого зазнає Зеленський через підтримку формули Штайнмайера. Серед його опонентів називаються партії Тимошенко, Вакарчука, Порошенка. Серед союзників – партія «Опозиційний блок «За життя».

Видання також цитує Ангелу Меркель, яка наразі не знаходить причин для послаблення санкцій проти Росії, навіть не зважаючи на певний прогрес у врегулюванні конфлікту на Сході України. 

У цілому ж, німецькі медіа дають позитивний прогноз на подальше просування країн Нормандської четвірки у Мінському процесі, хоча і не виключають певні ризики для української сторони, вбачаючи їх у суто внутрішньо-політичних катаклізмах. 


  Следите за нами в Telegram    •   3-10-2019, 15:22
  •   Gin
  •   283

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop