EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Українська Русский
English Russian Ukrainian
 

Деталі осіннього призову: хто, де і скільки служитиме?

Деталі осіннього призову

Сьогодні в Україні стартувала призовна кампанія, яка триватиме до кінця грудня. Під призов потрапляють ті, кому на сьогодні виповнилося 20 років і ще немає 27. Нагадаємо, що у 2015 році призовний вік було підвищено від 18 до 20 років. Тож від сьогоднішнього дня усі особи 20-27 років, які не мають відстрочки чи права на звільнення від служби в десятиденний термін, незалежно від того, прийшла чи не прийшла повістка, зобов’язані з’явитися до районного чи міського центру укомплектування та соціальної підтримки і пройти медичну комісію. Особи 18-19-річного віку також мають можливість пройти службу добровільно, оформивши контракт.

Де і скільки служитимуть призовники?
Загальний термін служби – 18 місяців, однак для тих, хто закінчив виш і отримав освіту за кваліфікаційним рівнем магістра, він скорочується до 12 місяців. 

Ті, кому приналежність до певної релігії забороняє тримати зброю у руках, мають право пройти альтернативну службу. Варто також наголосити, що військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України в жовтні-грудні 2019 року до Збройних Сил України та інших військових формувань для проходження строкової військової служби буде відправлено 15 200 осіб. Це на 20% менше, ніж минулого року.
 
Як будуть розподілені призовники між відомствами?
До Збройних Сил України буде направлено 9 000 осіб;
До Державної спеціальної служби транспорту — 800 осіб;
До Державної прикордонної служби України — 4 400 осіб;
До Національної гвардії України — 1 000 осіб.

Найбільше призовників планується відправити до військ у Дніпропетровській (1490), Харківській (1050) та Одеській (815) областях. 

Осінній призов

Скільки отримуватимуть призовники?
На кожного призовника урядом передбачено 3 842 гривні у якості грошової допомоги. Усього на проведення осіннього призову кабмін виділяє 59,8 млн грн.

Строковики перебувають на повному державному утриманні. Окрім того, кожного місяця їм виплачується 154-245 грн, залежновід посади та військового звання, на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас строковики отримують грошову допомогу у розмірі 8 посадових окладів, а військовослужбовці із числа дітей-сиріт дещо більше – 12 посадових окладів. 

Строковики мають 10-денну відпустку. Важливо знати і те, що час проходження строкової служби зараховується до стажу.

Яку відповідальність нестимуть призовники за порушення законодавства про військову службу?
  • адміністративну (штраф від 85 до 119 грн за перше порушення або штраф 170-255 грн за повторне);
  • кримінальну (відповідно до статті 335 КК України – обмеження волі до трьох років).
До лав армії не призиваються ті, хто не має повної базової середньої освіти, має приводи до поліції, перебуває на обліку в наркодиспансерах, систематично вживає алкоголь та наркотики.


  Следите за нами в Telegram    •   1-10-2019, 16:21
  •   Gin
  •   119

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop